Antalya Tatilimiz

Bu sene ilk defa anne ve babamla tatile gittim. Kardeşim çok küçük olduğu için ve annem benimle ilgilenmek istediği için kardeşimi Trabzon’a anneannemin yanına bıraktı. Tatilim annemin bana sürpriz yapmasıyla başladı. Annem heyecandan uyuyamadığımı bildiği için ne zaman gideceğimize bana söylemedi. Sabah beni uykudan kaldırdı ve “hadi gidiyoruz” dedi. Benim yataktan kalkmamla hazırlanmam bir oldu. Artık tatilimin başlamasına hazırdım.


Antalya’ya arabayla gittiğimiz için öğlen saatlerinde otelimize vardık. Otele girdiğimizde elime garip bir şey taktılar. Bunun ne işe yaradığını sorduğumda otel misafirlerin takılması gerektiğini söylemişlerdi. Çok heyecanlıydım çünkü tatilim başlıyordu. Hemen odamıza çıkıp giyinip indik. Babam ilk önce otelimizi gezelim neler olduğuna bakalım dedi. Gezmeye başladık otelin çok büyük bir kaydıraklı havuzu ve çok büyük bir havuzu vardı. Yemek yerlerini gördüm. Burada her şey vardı. Çocukların çok sevdiği hamburger, patates, dondurma ve daha bir çok sevdiğimiz yiyecekler. Artık gezmemiz bittiğine göre havuza girme zamanı gelmişti. Ben yüzmeyi çok sevdiğim için havuzdan hiç çıkmadan yüzüyordum sadece yemek zamanları havuzdan çıkıyordum. Aslında denizi de çok seviyorum ama buranın denizi güzel değildi ve balıklar hep ayağımızı gıdıklıyorlardı. Bu yüzden denize girmeyi çok tercih etmedim. Daha çok havuzda vakit geçiriyordum. Akşam olunca çok güzel gösteriler izledim. Bu gösterilerde bizim ülkemize Brezilya’dan gelen samba dans grubunu izleme imkanım oldu. Kıyafetleri ve dansları çok ilgimi çekmişti.

Her akşam otelde bulunan küçük çocuklara sahnede dans ettiriyorlardı ve ben orada dans etmeyi çok sevdim. Bu sayede otelde arkadaşlarım da oldu. Birisi İzmir’den birisi Ankara’dandı. Otelde bol bol fotoğraf çektirdim. Oraya fotoğraf çektirmek için getirdikleri papağan ve iguana vardı. Annem iguanadan çok korktuğu için çektirmedi ama ben elime alıp her ikisiyle de resim çektirdim.

Günlerim çok eğlenceli geçiyordu. Tatilimin hiç bitmesini istemiyordum. Ama her güzel şeyin biteceği gibi benim tatilim de bitti. Ailemle beraber çok güzel bir hafta geçirmiştim. Artık evimize dönme vakti gelmişti.

(Visited 128 times, 1 visits today)