Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-01-07 06:50:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Arda Turan ve Milli Takım

Arda Turan 30 Ocak 1987 yılında İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde doğdu. Bir kardeşi var ve kardeşinin adı Okan Turan. Arda Turan Barcelona takımında 7 numarasıyla ülkemizi temsil etmektedir. Sempatik tavırlarıyla ahlaklı ve terbiyeli davranışlarıyla İspanyolların beğenisini kazanmaktadır. Atletico Madrid takımından Barcelona takımına 41 milyon Euro’ya transfer oldu. Arda Turan’ın yıllık alacağı net maaş 7 milyon euro olarak açıklandı.

Bana göre Arda Turan’a verilen para sonuna kadar değer çünkü Arda’nın hızla performansı artıyor. Arda Turan’ın bu zamana kadar attığı gol sayısı ise oynadığı takımlarda ve milli takımda olmak üzere toplam 64’tür. Arda Turan’ın oynadığı mevki ise forvet arkası ve bir forvet arkası futbolcu için bence ortalama bir gol sayısı. Arda Turan son dönemde Fatih Terim ile yaşadığı polemik yüzünden milli takıma alınmadı (Fatih Terim Türkiye milli takım antrenörü). Fatih Terim, Arda Turan’ı milli takıma almayınca Türkiye taraftarlarından olumsuz eleştiriler aldı. Arda Turan’ın fiziksel bilgileri ise 1,77 cm boyunda kilosu ise 76 kg. Barcelona takımında oynayan Neymar da Silva Santos Junior adlı futbolcu ilk 11’de oynuyordu. Sonra kısa bir süreliğine Brezilya milli takımı turnuvaya katılmasıyla beraber Neymar gidince o boşluğu doldurmak için Arda geçti ve çok iyi bir performans sergiledi ve bana göre Arda’nın o boşluğu doldurması çok iyi oldu çünkü neredeyse kariyerinin en önemli maçlarını yapmış oldu.

Arda Turan’ın oynadığı Barcelona takımı Arda Turan’ın oynadığı futboldan biraz daha iyi olduğu için Arda Turan’ın işi biraz zor. O yüzden Arda Turan’ın çok daha fazla çalışması, antrenman yapması gerekir ve bence bu kadarını yaparsa çok daha iyi yerlere gelecek. Takımındaki ilk 11’de Arda Turan’dan çok daha iyi oynayanlar var. Örnek olarak Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez, Andreas İniesta,Sergio Busquest bu yazdığım Barcelona’lı futbolcuların Arda Turan’dan çok daha iyi oynadığı söylenebilir en azından kendi düşüncem böyle. Arda Turan bu saydığım isimlerin seviyesine gelirse Türk milli takımı için çok büyük bir avantaj olur ama eğer Türkiye teknik direktörü Fatih Terim olursa bu biraz Arda Turan’ın işini ve Türk futbolunun geleceğini zorlaştırır. Eğer Fatih Terim kararını değiştirirse çok iyi olur.

fc-barcelona-v-real-cd-espanyol-copa-del-rey

(Visited 75 times, 1 visits today)