Babamın Arabası

Merhaba arkadaşlar ben Burak. Bugün sizlere babamın arabasını anlatacağım.

Babamın Araba Sevdası

Arkadaşlar babam arabasını çok seviyor. Mesela babamın arabasında yiyecek yemek ve çamurlu ayakkabılarla binmek yasaktır.

Babamın Araba Alma Hikayesi

Aslında babamın arabasını ne zaman aldığını tam olarak bilmiyoruz. Babamın araba alma hikayesini size anlatayım. Bir gün ablam ve ben dışarda oyun oynuyorduk birdenbire siyah bir araba yanımıza geldi sonra içine baktık ki babam gelmişti. Çok mutluyduk çünkü baban o zaman Gaziantep’teydi ve ben hemen babamın arabasına bindim ve babama sarıldım. Çok özlemiştim babamı.

 

Arkadaşlar bu babamın arabası, hatta rengi bile aynı.

 

NISSAN QASHQAI’nin Özellikleri

Arkadaşlar babamın arabasının motor hacmi 1.6 dır. Babamın arabasının vitesi düz vitestir. Benzini kurşunsuz. Benzin göstergesi dijitaldir. Yandaki 2 yuvarlakta hız göstergesi vardır. Fotoğrafta gördüğünüz üzere direksiyonunda pek çok kumanda vardır.

Benim Araba Sevgim

Arkadaşlar ben babamın arabasını çok severim. Her binişimden önce ayaklarımı temizlerim. Arabayı baya bi bildiğim için babam dışarda olup araba anahtarı cebinde olduğunda radyoyu açarım ve sakince dururum. Babamı beklerim tabi ki sırada annem ve ablamı beklemek var. Babamla konuşuyoruz. Eğleniyoruz ama annem ve ablam gelmeyince sıkılmaya başlıyoruz. Babam gidince ben hemen direksiyona geçip oyun oynuyorum tabi ki bundan babamın haberi oluyor. Arabanın en ama en sevdiğim özelliği direksiyonu çünkü oyun oynarken direksiyon kilitlenmiyor. Arabanın en ama en sevmediğim özelliği ön koltuklar çünkü biz otururken onlar geri geliyor.

 

(Visited 293 times, 1 visits today)