Bilgasayar Oyunları

Arkadaşlar hepimiz bilgisayar oyunlarını biliyoruz ve hepimiz de severek oynuyoruz. Ama bazen ölçüyü kaçırıp saatlerce de bilgisayar oyunu oynayabiliyoruz. Bilgisayar oyunları çok eğlenceli olsa da bu kişiden kişiye değişebiliyor. Bilgisayar oyunları artık zamanımızda neredeyse tüm seviyede ve farklı dilde var. Bilgisayar oyunlarını artık çoğu kişi oynuyor. Bilgisayar oyunları sadece insanlara iyi zaman geçirtmiyor. Aynı zamanda kişi sıkıldığında zaman geçirebiliyor. Ve bazı bilgisayar oyunları kişinin bilgi kazanmasına yardımcı oluyor. Ama bilgisayar oyunlarının sadece iyi tarafı yok. Bilgisayar oyunları kişi onarken internet yüzünden radyoaktif dalgalar gönderiyor. (Radyasyon gönderiyor.) Aynı zamanda kişi sürekli aynı dijital ekrana baktığı için gözleri yorulur. Hatta kişi aynı dijital ekrana baktığı için gözleri bozulabilir. bilgisayar oyunları ile ilgili görsel sonucu

Kısaca özetler isek, insanlar, bilgisayar  oyunu oynarken iyi zaman geçiriyor, zaman öldürüyor,ve bazı bilgisayar oyunlarından bilgi kazandırıyor. Dezavantaylarını sayarsak da;gözleri yoruluyor, gözleri bozulabiliyor,radyoaktif ışınlardan beyni etkileniyor.(Radyasyondan beyni etkileniyor)

Peki ya bilgisayar oyunu nedir?

Bilgisayar oyunu aslında kişilerin kod yazarak yaptığı ve piyasaya sürdüğü bir tür şeydir.Bir kod yazmak çok zor olduğu için bilgisayar oyunu yapmak çok zordur. Yani bilgisayar oyunu yapacaksanız şimdiden heveslenmeyin. Önce bir I C T öğretmenimiz Mehtap Öğretmen’ e sorun.Ama o da aynısını der.

Şimdi biraz bilgisayar oyunlardan bahsedelim

Bazı bilgisayar oyunlarını her zaman oynamazsınız. Diyelim okul servisine bindin, çok sıkılıyorsun, o zaman aç telefonunu, aç o oyunu istediğin kadar oyna. Örnek vermek gerekirse, SHOOTY SKIES, RODEO STAMPEDE, CANDY CRUSH SAGA gibi …                                                                                                                                    Bazı bilgisayar oyunlarını her zaman oynarsın. Oyun sana günlük ödüller verir, Facebook’ la giriş yaparsın. Eve geldin, üstünü değiştirdin, yemeğini yedin, o zaman aç oyna istediğin kadar.Örnek vermek gerekirse, ANGRY BIRDS EPIC, PIXEL GUN 3 D gibi …

Yani aslında bilgisayar oyunları bunun gibidir. Telefonunu / bilgisayarını / tabletini açarsın oynarsın. Oynarken zaman öldürür, eğlenirsin. Ama oynarken vücuduna zarar da verebilirsin.

(Visited 88 times, 1 visits today)