Bir İstanbul Gezisi

Birkaç hafta önce babamın işi için İstanbul’a gittik. Köprüden geçtik. Tüm gün İstanbul’da kaldık. Gittiğimiz yer deniz kıyısında ve vapurların yanaştığı Eminönü Vapur İskelesi’nin çok yakınındaydı. Havada çok martı, denizde de çeşit çeşit balık vardı. O kadar çok insan vardı ki yere iğne atsan bile düşmezdi.

Akşama doğru babamla yakınlardaki bir çocuk parkına gittik. Orada küçük bir basketbol sahası ve bir de minik basket topu vardı. Topu aldık ve babamla oynamaya başladık. Babam bana topu nasıl tutacağımı ve nasıl atacağımı gösterdi. Biraz oynadıktan sonra babam potaya sıçrayarak  smaç bastı. Oyunumuz bittikten sonra  annemin ve ağabeyimin yanına gittik. Sonra birkaç yeri dolaşmaya çıktık, orada güzel bir oyuncak mağazası gördük. Babam da beni kırmadı ve mağazaya girdik. Oradan bana bir “Ninja Turtles” oyuncağı aldık. Akşam da boğaz kenarında yemek yedik.

Kısa İstanbul gezimiz benim açımdan çok keyifli geçti. En yakın zamanda tekrar gitmek ve bu güzel şehrin her yerini görmek istiyorum.

(Visited 97 times, 1 visits today)