Cep Telefonu mu Cüzdan mı?

Herkesin bir kişisel eşyası vardır: Telefon, bakım ürünleri, cüzdan, anahtarlar… Peki bunlardan hangisi daha gözden çıkarılabilir?
Cüzdanınızda kimlik, kredi kartları, para, kupon ve daha çok şey bulunur. Herkes bunların yanında güvenli bir şekilde olmasını ister.
Telefonunuzda ise önemli numaralar, mesajlar ve diğer önemli dijital platformda bunan bilgileriniz vardır.
Bakım ürünleri ve diğer kişisel eşyalar gözden çıkarılabilir. Peki cüzdanınızı mı kaybetmek istersiniz yoksa telefonunuzu mu?
Bana göre cüzdan daha çok gözden çıkarılabilir. Şimdi siz dersiniz ki,  içinde kredi kartları kuponlar daha önemlisi kimliğimiz var!
Son zamanlardaki teknolojik gelişmeleri takip edenler haklısın der. Çünkü Apple Şirketi Iphone, Ipad ve diğer ürünlerine Wallet uygulaması getirdi. Wallet ne diye sorarsanız örnek vereyim:

Diyelim ki siz dijital ortamdan alışveriş yapıyorsunuz. Ve size seçenekler sunuyor: Hediye Kuponu, Kredi Kartı vs. Wallet uygulaması veya uygulamalarında siz önceden Wallet’e kredi kartınızın bilgilerinizi giriyorsunuz ve hep öyle kalıyor. Wallet internet sitelerinde de vardır. PayPal*, MasterCard…  Dersiniz ki kredi kartı gitti Wallet’in ne yararı var? Sizin kredi kartlarınızın bankasının uygulaması vardır. Her bankanın uygulamasında “Kartı Dijital Alışverişe Kapatma” özelliği vardır. Bunun yanı sıra bu uygulamalar da Wallet’tir. Banka bilgilerinde sorun yok.
İçinde kredi kartları kuponlar daha önemlisi kimliğimiz var! Dersiniz demiştim.
Kimlik konusunda haklısınız ama teknoloji gelişiyor. Yani buna bir önlem alınacaktır.

Örnek Uygulamalar
Örnek

Bence sizde Wallet kullanmaya başlayın. Bu sizin için en iyisi olur.

(Visited 79 times, 1 visits today)