Çevirimiçi Güvenlik

İnternet, küresel bir sosyal etkileşim ekosistemini destekler. Modern yaşam, durum güncellemeleri, haberler, yorum zincirleri, siyasi savunuculuk, her yerde hazır bulunan incelemeler, sıralamalar ve derecelendirmeler ağ etrafında döner. İlk birkaç yıl boyunca, bu bağlantılı dünya sınırsız bir sivil forum olarak idealize edildi: farklı görüşlerin, fikirlerin ve konuşmaların yapıcı bir şekilde birleşebileceği bir alan. Yaratıcıları, 1985’te Stuart Brand’ın WELL’inin altında yatan iyimserlikten, Tim Berners-Lee’nin World Wide Web ve Electronic Frontier Foundation’ın kurucu ortağı John Perry Barlow’un 1996 “Siber Uzayın Bağımsızlık Bildirgesi” nden ilham aldı. İnternetin bireyler, işletmeler, diğer kuruluşlar ve hükümet aktörleri arasında bilgi paylaşımı ve ortak faaliyet için bir alan yaratmasını bekliyorlardı.

 

En büyük zorluklardan biri, anonimliğin korunması ve çok uzun süredir çevrimiçi tartışmaları karakterize etmesine izin verilen taciz edici davranışların sonuçlarını önlemekle uygun bir denge bulmak olacaktır.

BAILEY POLAND

2000’lerin başından bu yana, ağın daha geniş yayılımı, Web 2.0’ın doğuşu ve sosyal medyanın giderek daha etkili hale gelen etkileri ve halkın ekonomik ve politik kazanç için etkilemek için çevrimiçi platformları stratejik kullanımları değiştirdi. Son yıllarda, önde gelen internet analistleri ve genel olarak kamuoyu, çevrimiçi etkileşimlerin içeriğinin, tonunun ve niyetinin geleceği tehdit eden bir evrim geçirdiğine dair artan endişelerini dile getirdiler. Önümüzdeki on yıl içinde çevrimiçi sosyal etkileşimin potansiyel etkileri hakkındaki mevcut tutumları yenilemek için için, Pew Araştırma Merkezi veElon University Imagining the Internet Center, teknoloji uzmanları, akademisyenler, kurumsal pratisyenler ve hükümet liderlerinden oluşan geniş çaplı bir araştırma gerçekleştirdi. 1 Temmuz ve 12 Ağustos 2016 tarihleri ​​arasında bu araştırmaya 1.537 kişi yanıt verdi (sosyal medyanın hacklenmesi yoluyla kamuoyunun potansiyel manipülasyonu hakkında 2016 sonundaki ifşalardan önce). Kendilerine soruldu:

Önümüzdeki on yıl içinde, internetteki kamusal söylem aşağı yukarı taciz, troller ve güvensizlik tarafından şekillendirilecek mi?

Bu soruya yanıt olarak, yanıt verenlerin% 42’si önümüzdeki on yılda çevrimiçi sosyal ortamda “büyük bir değişiklik” beklemediklerini ve% 39’u çevrimiçi geleceğin olumsuz etkinliklerle “daha ​​fazla şekilleneceğini” beklediklerini söyledi. İnternetin taciz, trol ve güvensizlikle “daha ​​az şekillenmesini” beklediklerini söyleyenler azınlıktaydı. Bunu yaklaşık% 19 söyledi. Katılımcılardan, önümüzdeki on yıl içinde çevrimiçi etkileşimin nasıl ilerleyeceğini tahmin etmeleri istendi.

Bazı katılımcılar, 2016 yazındaki bu araştırma sırasında bir çevrimiçi olarak müstehcen davranışlarla ilgili sorunları görmüş ve beklenen birkaç çözüm nefret söylemi, yanlış bilgilendirme ve manipülasyonu engelleyecektir dedi, ancak büyük çoğunluk en azından bazı şeylerle ilgili endişelerini paylaştı.

 

Bireyin sesi geçmişte olduğundan çok daha yüksek algılanan değere sahip. Sonuç olarak, daha fazla insan ilgi, sempati veya intikam alma çabasıyla çevrimiçi olarak şikayette bulunacaktır.

ANONİM YAZILIM MÜHENDİSİ

Birkaç uzman katılımcı insanların binlerce yıldır sosyal vitriolü uyguladıklarının en son örneği olduğunu gözlemledi.

Önümüzdeki on yıl içinde söylemin gelişeceğine inanmayı çok isterim, ancak onu daha da kötüleştiren güçlerin henüz oynamadığından korkuyorum. Sonuçta, emniyet kemerlerini kullanmak neredeyse 70 yılımızı aldı. Ve güvenilir çevrimiçi sohbetleri nasıl yürüteceğimiz konusunda aynı şekilde akılcı değiliz, zor konulardaki tartışmaları boşverin. Adalete doğru eğilen bu uzun tarih çizgisi göz önüne alındığında, bunu çözeceğimizi düşünüyorum. Ama on yıl içinde değil.

 

https://www.pewresearch.org/internet/

(Visited 23 times, 1 visits today)