ÇEVRE BİLİNCİ OLMALI MI?

Haberlerden gördüğümüz üzere dünya giderek daha da fazla kirleniyor. Türkiye olarak bizim de bu işe bir el atmamız gerekiyor. Fakat hiçbir şey yapmadan duruyoruz aynı zamanda kötü de etkiliyoruz. Bu olaya çözüm yolu kavuşturmak için birçok çalışmada bulunan şirketler görüyorum. Yine de hiçbir şey yapmıyoruz. Bu nedenle çocuklara küçük yaşlardan itibaren bu konu hakkında bilinç oluşturulmalı diye düşünüyorum.

İlkokul çağındaki çocuklar yeni bilgiler yeni alışkanlıklar kazandırmak için çok iyi bir yaş grubunu kapsıyor. Eğer çocuklara tarım dersleri verirsek iki yönden olumlu sonuç alabiliriz. Birinci yön çocuklarda çevre bilinci oluşmuş olacak ve bunun sonucunda ileride iyi işler başarabilecekler. İkinci yön ise çocuklara ne yapmaları gerektiğini gösterirken ekstra olarak dünyamıza küçük de olsa yardımda bulunmuş olacağız.

Sonuç olarak, hem yetişkinler hem çocuklar hem de yaşlılar olarak çevremize dikkat edip geç olmadan herkesin çevre bilinci oluşturması gerek. Çocukların da küçük yaşlarda okullarında verilebilecek eğitimlerle çevre bilinci oluşturulabilir.

(Visited 10 times, 1 visits today)