Çiçekler

Bir varmış bir yokmuş. Küçük böcekler ve hayvanların yaşadığı bir yer varmış. Bu böcek ve hayvanlar da arı, kuş, karınca, solucan, kurbağa ve çekirgeymiş. Havalar ısınınca çiçekler açmaya başlamış. Bunu gören kurbağanın aklına çiçek yetiştirmek gelmiş. Bu fikrini arkadaşlarına da söylemiş. Arkadaşları kurbağanın bu fikrini sevinerek kabul etmişler. Hemen çiçek yetiştirmeye  başlamışlar.

Günler geçmiş yetiştirdikleri çiçek büyüyüp güzel bir çiçek olmuş. Kurbağa ve arkadaşları, bu güzel çiçek büyüdü artık bir şey yapmamıza gerek kalmadı, artık onu güzel güzel seyrederiz deyip çiçeği hiç sulamamaya başlamışlar. Bir gün çiçeği solmuş görmüşler.

 

Buna çok üzülen kurbağa ve arkadaşları çiçeği ağaçlar, bitkiler ve çiçekler hakkında çok bilgi sahibi olan Baykuş Gigi’ye götürmüşler. Gigi çiçeğe daha iyi bakmalarını ve onu her gün sulamalarını söylemiş. Aradan birkaç gün geçmiş. Kurbağa ve arkadaşlarının yetiştirdikleri çiçek yeniden güzel bir çiçek olmuş. Bundan sonra da kurbağa ve arkadaşları çiçeklerine çok güzel bakmışlar.

(Visited 160 times, 1 visits today)