Çıkar İlişkileriniz

Siz de fark ettiniz mi günümüzdeki çıkar ilişkilerini? Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Kimse kimsenin iyiliğini düşünmüyor. Özellikle 15-16 yaşındakiler. Kimse yanlız kalmak istemiyor. Bu yüzden de sevmediği biri olsa bile onunla geziyor, konuşuyor. Bana göre bu çok saçma bir şey, yalnız gezsek ya da sadece adam akıllı 2-3 arkadaşımız olsa ne olur ki? Bence zaten en mantıklısı o. Çok arkadaşımız olduğunda bir şey olmuyor. Çok arkadaşınızın olması hepsinin sizin dostunuz olduğunu göstermiyor. Siz, onlara iyi niyetle yaklaşıyor olabilirsiniz ama emin olun aralarından sizin için kötü şeyler düşünen birileri elbet vardır. Benden size tavsiye hemen herkesle çok samimi olmayın tüm özelinizi, hayatınızı anlatmayın. Çünkü karşınızdaki kişiyi daha tam anlamıyla tanımıyorsunuz. Elbette tanışacaksınız, sohbet edeceksiniz ancak böylelikle birini tanıyabilirsiniz. Zaten bir süre sonra karşınızdaki kişinin karakterinin size uygun olup olmadığını anlarsınız. Ona göre arkadaşlık kurarsınız veya kurmazsınız bu kişilerle.

Mesela 7-8 kişi buluştunuz o masada en fazla ne konuşabilirsiniz ki?  Sadece dedikodudan ibaret geçer bütün bir görüşme. Hiç ünlü bir müzisyenin yeni albümü hakkında veya bir tiyatro oyunu  hakkında konuşuyor musunuz? Ben hiç sanmıyorum. Elbette dedikodu yapın ama gününüzün hepsini ”Şu ne yapmış? Bunun eski sevgilisi şununla birlikte.”diye geçmesin değerli vaktiniz. Bir süre sonra ne kadar boş konuştuğunuzu anlayacaksınız. İşte o zaman çok pişman olacaksınız yaptıklarınızdan. Çünkü bizler bir daha bu yaşımıza geri dönemeyeceğiz. Bu sebepten dolayı gençliğimizi bence dolu dolu yaşamamız lazım. Bir mekanda 5-6 saat oturacağımıza dolu dolu gezelim, ölümüne eğlenelim istiyorum. Farklı şehirleri gezmek istiyorum, çılgınlıklar yapmak istiyorum, tüm hayallerimi bu yaşımda gerçekleştirmek istiyorum. Evet belki tüm hayallerimizi yapacak yaşta değiliz ama en azından deneyelim. Denemeden bilemeyiz. Bence kendimize de zaman ayırmalıyız. Mesela kendinize ait,özel ve  kimsenin bilmeyeceği bir mekan bulun. Kafanızı dağıtmak istediğinizde çıkın evden, takın kulaklığınızı, herkesle  iletişiminizi kesin, oraya gidin ve  rahatlayın, kafanızı dağıtın.

Arkadaşlık ilişkilerine bakarsak herkes birbirinin yüzüne gülüyor ama arkasından atıp tutuyor. Arkadaşım, yüzüne söyleyemeceğiniz şeyleri söylemeyin. Gülünç duruma düşüyorsunuz. Kimi insanlar var hem kişinin arkasından konuşuyor hem yüzüne söylüyor ne varsa. Olacaksanız öyle olun. Çünkü 2 gün önce kızıp arkasından atıp tutarken 2 gün sonrada birlikte resimler çekip paylaşınca iki yüzlü, çıkarcı insanlar oluyorsunuz. Küs olduğunuz insanlarla barışabilirsiniz. Buna söyleyecek bir sözüm yok, olamaz da. Benim sıkıntı duyduğum nokta şu: Kıza 2 gün aşkım, canım, balım diyor; 2  gün sonra aynı kıza sövüyor,1 hafta sonra canım, cicim söylemlerine başlıyor. Böyle olmayın işte. Herkes  sizin arkadaşlık niyetinizi anlıyor.

Arkadaşlık ilişkilerini bir kenara bırakıp sevgili konusuna gelirsek karşı cinsle olan ilişkiler de emin olun aynı. Çoğu kişi karşısındaki insana değer verip bir şeyler hissettiği için görüşüyor. Duygular samimiyetsiz, davranışlar yapmacık, ilişkiler görüntü… Artık böyle şeyleri görmek insanların tahammülünü ve inancını yıprattı. Kendinize gelin.

Artık insanların arkasından oyunlar çevirmeyi bırakın. Çok arkadaşınız olunca bir şey olmuyo. Sahte kalabalıklarınız olacağına kaliteli yanlızlığınız olsun…

 

(Visited 327 times, 1 visits today)