Coconut ve Sansar’ın Hikayesi

Ben bu bloğumda sizlere köpeklerimden bahsedeceğim. Bizim çiftliğimizde aslında 7 tane köpek var ama onları daha sonra yazarım. Çiftlikteki 7 köpekten 6 tanesi kangal ve sadece 1 tanesi Papillon ve Samoyed kırması. Ben bütün köpeklerimi eşit seviyorum ve asla ayrım yapmam. İlk köpeğimiz Sansar ile başlayalım. Sansar dişi bir köpektir.
Bu Sansar ve Coconut ‘un resmi. Şimdi başlayalım. Sansar bize daha çok küçükken gelmişti. Ona tasmalar ve yem almıştık. Fakat Kangal köpekleri çok çabuk büyüdüğü için tasma ona küçülmüştü. Sansar çok az hareket ettiği için tasmasına baktım ve tasma 2 dk daha geç çıkarılsaydı köpeğim ön bacaklarından itibaren kopacaktı! Biz bunun bekçinin hatası olduğunu düşünüyoruz. Çünkü öyle. Sonra Sansar kızımız hayata tutundu ve yaşamaya devam, şuanda da çok tatlı bir köpek. Sansar’ın babası bizim köpeğimizdi ve annesi başka çiftliktendi. Eskiden Sansar’ın annesine çok çok fazla para teklif etmişler ve sahibi kabul etmemiş. Şimdi siz o zaman çocuğu nasıl sizde diye sorarsanız aslında 8 çocukları varmış. Biz bir tanesini aldık. Ama diğer köpeklere bakamadıkları için ölmüşler.
Bu da Sansar’ın babası. Adı Karabaş. Çok eskiden beri var. Onun bir de kardeşi vardı. Adı Buz’du. Şaka yapmıyorum ama Buz Gölbaşı’nın en iyi köpeğiydi. Hatta bir seferinde ağaca bağlamıştık ve Buz ağacı yıkmıştı. Ağaç dediğim de kıytırık bir ağaç değil. Baya güçlü bir ağaçtı. Fakat bir gün Buz çiftlikten kaçtı! Bu olaydan sonra 3 yıl geçti ama ben hala üzülüyorum. Neyse şimdi sıra Coconut’da. Aslında Coconut’un bir ırkı yok yani kırma bir cins. Kırmaları da önceden bahsettiğim gibi Samoyed ve Papillon kırması. Coconut’ı daha bebekken almıştık. Çok tatlı!
İşte bu da Coconut. Coconut küçükken soğuk algınlığı geçirmişti ve hastaneye kaldırılmıştı. Bilenler bilir ben çok ama çok üzülüp baya ağlamıştım okulda ama en sonunda Coconut iyileşti. Kafesine elektrikli soba falan kurduk. Tam her şey yolunda derken bu seferde Coconut alerji oldu. Süt ve süt ürünlerinin verilmesi yasakmış. Bu nedenle Coconut’u hastaneye götürdük ve onu tıraş ettiler. Alerjilerini iyileştirdiler. Bu da onun yeni hali;
Bence hala çok tatlı. Şu an onlara en iyi şekilde bakıyoruz…

 

(Visited 398 times, 1 visits today)