CS:GO (Counter Strike Global Offansive)

Merhaba!

Bu yazıda  size Cs:Go isimli oyun hakkında bir kaç bilgi vereceğim.

Öncelikle Cs:Go uygulamasını indirebilmek için steam isimli bir uygulamanızın olması gerekir. Bu oyun steam uygulamasının içinden ücretli olarak satın alınmaktadır. Bu uygulamanın fiyatı 24.00₺’dir.

Cs:Go bir savaş oyunudur. Elbette savaş oyunu olması sebebiyle strateji de gerektiren bir oyundur.Sonuçta savaşların kazanılmasında en büyük etken iyi bir strateji oluşturmaktır. Tarihte de bunun örnekleri görülmüştür.

 Oyun Modları

Klasik: Rekabetçi

Bu, Counter-Strike’ı ünlü yapan klasik oyun modudur. Sıraya girin ve standart rekabetçi Counter-Strike kurallarını klasik haritaların birinde kullanan 30 ellik 5v5 bir maça katılın. Maça tek başına da katılabilirken, takım kurup maça bir birim olarak da katılabilirsiniz.

Klasik: Basit Eğlence

Counter-Strike oynamaya hazırsınız, fakat bütün bir maça cüret edemiyor musunuz? Basit eğlence modunda bir maç bulun ve kendi hızınız ile oynayın. Basit Eğlence modunda oyuncular otomatik olarak vücut zırhı ve imha kitine sahip olurken, leşler için de fazladan ödül kazanırlar.

Yıkım

Yıkım modunda oyuncular, hızlı süren oynanış için tasarlanan haritalar içerisinde tek bir bombalama alanına saldırmak ve savunmak için sıraya girerler. Oyuncular otomatik olarak bir başlangıç silahına sahip olurlar ve eğer bir leş çıkarabilirler ise bir silah sırasında ilerlerler. Eğer bir mücadeleye varsanız, her el bir leş çıkartıp en güçlü silaha, güçlü keskin nişancı tüfeklerine erişin!

Silah Yarışı

Silah yarışı, hemen canlanma ve çok fazla yakın çarpışma sunan silah ilerlemeli bir moddur. Oyuncular leş çıkarttıklarında hemen yeni silah kazanırlar ve oyundaki her silahı alabilmek için bir yarışa girerler. Son silah olan altın bıçak ile, bir leş çıkartıp maçı kazanın.*

Şimdi biraz silahların dış görünüşlerinden (Skin) bahsetmek istiyorum. En nadir bulunan silah skinlerinden biri AWP skinidir. AWP ise bir sniper’dır (Dürbünlü tüfek).  En pahalı skin Dragon Lore isimli bir skindir. Fiyatı yaklaşık 1000₺’nin üzerindedir. Fabrikadan yeni çıkmış olanlar pahalı, biraz aşınmış olanlar ise ucuzdur.

Resimde görülen silah Dragon Lore ile kaplanmıştır.

Şimdi ise hem çok güzel hemde çok pahalı olan bıçaklara ve skinlerine yani görünüşlerine bakacağız birlikte.

Öncelikle benim favorim olan bıçak “Karambit”. Karambit’in birçok skini var. Ancak içlerinden bana göre en iyileri, aynı zamanda da en pahalıları Doppler; Fade, Lore, crimson web skinleridir. şimdi size bunların resimlerini göstereyim.

Karambit Lore
Crimson Web
Karambit Fade
Doppler

Evet benim sevdiğim skinler bunlar. Gerçekten çok güzel ve pahalılar. Cs:Go’da bulunan en pahalı skinler bunlar bildiğim kadarıyla. En ucuz bıçağın bile 60₺ gibi bir fiyatı var.

Farklı bir bıçak türü  olan Bayonet ve M9 Bayonet’i de tanıtmam gerekiyor sanırım. Bayonet bıçağında da aynı skinler var ancak fazla olmasın diye bir iki tane resim koyacağım. Eğer dahasını görmek isterseniz Google yardımcı olacaktır.

M9 Bayonet Fade Skin
Bayonet Doppler

Aralarında bulunan farkları görmüşsünüzdür sanırım. Bayonet Doppler’ in başka renkli skinleride var, araştırabilirsiniz. Eğer aradaki farkı bulamadıysanız ben söyleyeyim. M9 Bayonet’te bıçağın kenarı tırtıklı iken, Bayonet’te ise tırtıksızdır.

Yazımı okuduğunuz için çok teşekkürler…

*  http://blog.counter-strike.net/tr/index.php/hakkinda/

(Visited 226 times, 1 visits today)