Daha Güzel Bir Dünya İçin

İnsanlar doğayı katletmeyip temiz tutsalardı. Geleceği düşünerek davransalardı. ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

Savaşlar yerine anlaşmaya gidilseydi o savaşlarda masum çocuklar ölmeseydi düşmanlığın yerini kardeşlik alsaydı. ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

İnsanlar birbirlerini varlıklarıyla ezmek yerine birbirlerine yardım etselerdi. Eşite muamele yapılsaydı, gelir ve verilen değer adaletli dağıtılsaydı ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

İnsanlar içlerinde kötülük yerine iyilik duygusunu besleyip büyütselerdi, kalplerini karartmadan sadece insan olup merhametli davransalardı ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

Bir sürü acımasızlığın, kötülüğün olduğu bu dünya nasıl daha güzel bir yer olurdu? Saygı, sevgi, empati ve iyi niyet göstermeyi bilseydik. ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

Dünyanın sadece bizler için yaratılmadığını savunmasız, tek dertleri hayatta kalmak olan hayvanlar içinde yaratıldığını anlayabilseydik ve hayvanlara hakkımız olmadığı halde canice işkenceler yapmasaydık. ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

 

Dünyaya gelmeyi kendileri seçmediği halde bir çok eziyet gören çocuklar, çalıştırılmasaydı, dövülmeseydi. ”İşte dünya o zaman çok daha güzel bir yer olurdu.”

(Visited 200 times, 1 visits today)