Deniz Araçları

Denizin üstünde ve altında giden taşıtlara deniz aracı denir. Deniz araçlarından bir tanesi denizaltıdır. Denizaltının özelliği ise suyun altında gidebilmesidir. Denizaltı büyük camı olan ve suyun içinde pervane ile çalışan bir deniz aracıdır.

Diğer bir deniz taşıtı olan gemi ise birçok yolcu taşıyabiliyor. Gemi suyun üzerinde gidebilir ve çok büyüktür.

Kayık ise küçüktür ve az yolcu taşılabilir. Kayık adlı deniz aracı kürek ile hareket edebilir ama biraz tehlikeli bir deniz aracıdır. Çünkü kayığın içine su girerse kayık batabilir.  Size anlattığım kayık balık avlamada kullanılabilir.

Jetski ise çok hızlı bir deniz aracıdır.

Dünyanın en ilginç deniz araçlarından biri Waterbird’tür. Bu araç suda yüzmüyor, suya dalmıyor ve suyun üstünde pedal çevirerek gitmiyor. Suyun üzerinde zıplıyor. Tüm dünyada çılgınlar gibi kullanılmaya başlanan Waterbird bana göre çok  ilginç bir deniz aracıdır ve Waterbird’ün çok pahalı olduğunu düşünüyorum.

Waterbird’ün belli bir öğrenim süresi vardır. Bu deniz taşıtını yani Waterbird’ü bisiklete binmek gibi düşünebilirsiniz. Suyun iki metre derinlikte olduğu yerlerden kalkış yapabilirsiniz. Aman dikkat, araç 28KM hız yapabiliyor. Çok kolay kurulumu olan Waterbird, kısa sürede monte edilebilir.

(Visited 1.388 times, 1 visits today)