Hastaneleri Boş Yere Meşgul Etmeyelim

Sağlık, hayatımızın en önemli temel taşlarından biridir. Örneğin sağlığı korumak için mikroplu yerlerde oynamamalıyız. Eğer mikrop kaptıysak doktora gitmeliyiz. Doktorlar bizim sağlığımızı iyileştirmeye çalışan  kişilerdir. Eğer doktora gitmek istiyorsak hastaneye gitmemiz lazım.

Hastaneler doktorların bulunduğu yerdir. Hastanede çoğu hastalık iyileşir. Çoğu yerde vardır. Ama çok küçük hastalık durumlarında hastaneye gerek yoktur ve sakın hastaneyi boş yere aramayalım. Hastaneye asıl gitmemizin nedeni hastalıklardır. Hastalıklara örnek olarak: grip, larenjit, zatürree vb. söyleyebiliriz.

Ayrıca hastalıklardan kurtulmak için ilaçlara ihtiyacımız vardır. İlaçları eczanelerden alabiliriz. Doktorun önerdiği ilaçları kullanmalıyız. Belki baş ağrımız olduğunda bazı ağrı kesici ilaçlar içebiliriz ve böyle küçük hastalıklarda ilaç kullanabiliriz, diye düşünebilirsiniz. Bu düşünce biçiminin yanlış olduğunu en azında çoğumuz biliyoruzdur. Rahatsızlık durumunda doktora gitmeli ve önerilerini dikkate almalıyız. Bir seferde bir şey olmaz fikrinden uzak durmalıyız.

Doktorların yaptığı iyileştirme çabasını tedavi biçiminde tanımlamak, sanıyorum yanlış olmaz. Tedavi olmadığımız durumlarda hastalığımız ilerler ve daha kötü sonuçlar ile karşılaşabiliriz. Tedavi bizim için çok önemlidir. Sonuç olarak sevgi dolu, mutlu ve yararlı bir birey olarak yaşamımızı devam ettirmek sağlıklı olmakla mümkündür.

(Visited 72 times, 1 visits today)