El Âlem Ne Der?

İnsanlar arkanızdan kötü konuşmasın diye bir şeyi yapamadığınız veya kendi kendinize ”El âlem beni görürse ne der?” diyerek vazgeçtiğiniz bir şey oldu mu? Eğer olduysa bundan sonra vazgeçmeyin. Belki de siz böyle düşünmeyip bu işi yapsaydınız şuan başarılı olmuştunuz. Kim bilir belki de profesyonel yapıyordunuz bu işi ama bir yandan da ”İyi ki yapmadım.” diyorsunuz. Çünkü bu işi en başından beri yapamayacağınızı düşünüyordunuz.

Bütün bu yazdıklarım insanın kafasına şu soruyu getiriyor: ”Nasıl sormayabilirim ki kendime bu tip soruları? Nasıl engellerim bunun olmasını? ” Cevabı gayet basit, etrafınızda başkalarının onun hakkındaki düşüncelerini umursamayan biri varsa tek yapacağınız şey onu izlemek. Nasıl umursamıyor başkalarının onun hakkındaki düşüncelerini? İşte bunun cevabını bulunca siz de deneyin! Denemekten zarar gelmez. Denersek başarabiliriz. Örneğin bir kız var adı Ayşe ve kimsenin onun hakkındaki düşüncelerini umursamıyor. Onun davrandığı gibi davran, ona sorular sor.

Özetlemek gerekirse; başkalarının senin hakkında düşündükleri her zaman önemli değildir, onların değil kendi istediğin gibi ol.

(Visited 7 times, 1 visits today)