En Gelişmiş ve En Pahalı Telefonlar

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere en gelişmiş ve pahalı telefonlar hakkında bir yazı sunacağım. Fakat yazıma başlamadan önce sizlere teknoloji hakkında bilgiler vermek istiyorum.

Arkadaşlar bildiğimiz üzere teknoloji dünyanın her yerinde yaygın olan bir şeydir. Genelde biz teknolojiyi araştırma, eğlence ve iletişim alanlarında kullanıyoruz. İletişim için biz TELEFON adlı haberleşme aletini kullanıyoruz.

Bildiğimiz gibi her şeyin bir en iyisi vardır. Telefonların da bir en iyisi vardır.Şimdilik en iyi telefon olan  IPHONE 7 hakkında bir yazı sunacağım.

Amerikan malı olan Iphone serisinin en gelişmişleri Iphone 7 ve Iphone 7 Plus olan telefonlar yaklaşık 4.000 Liradır. Iphone 5s, Iphone 6 ve Iphone 7 serilerinde Touch ID adlı parmak izi okuyucu bir sistem vardır. Fakat onların altında olan serilerde maalesef Touch ID sistemi yoktur. Onlarda diğer telefonlar gibi 3 veya 5 harfli şifre girme özelliği vardır. Ama tabi ki o telefonlara da kötü diyemeyiz 🙂

Şimdilik İphone 7 için bu kadar bilgi yeter gelelim SAMSUNG’a.

Bildiğimiz gibi Kore malı olan Samsung telefonlar vardır. Samsung’un en gelişmiş telefonu ise Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge’dir. Bildiğimiz gibi S7 serisi telefonların su altı kamerası vardır. Fakat telefonu sudan çıkardıktan sonra telefonun hoparlörü biraz kötü çalışır. Ama merak etmeyin çünkü minimum 15 dakika maksimum 1 saate düzelir. Yaklaşık 2.099 lira olan S7 serisi çok güzel bir seridir. Bana kalırsa Android telefonlar İOS telefonlardan daha güzeldir. Neden diye soracak olursanız eğer yazılım programı bana daha rahat ve daya kolaydır.

Şimdi gelelim LG markasına.

O da Samsung telefonlar gibi Kore malıdır. Şimdilik en iyi olan G serileriyle piyasada iyi bir yere gelmiştir. En çok satış yapan LG G3 dünyada birçok kişide yaygın olarak bulunur. LG telefonlar da android telefonlardır. Double Touch özelliğiyle tanınır. Double Touch da Türkçe çevirisiyle Çift dokunuş demektir. LG G serisinde bir telefonunun ekranına iki kez tıklanınca telefon otomatik olarak kapanır. Yaklaşık fiyatı 1.029,90 TL olan LG G3 çok yetenekli bir telefondur.

Telefon bildiğimiz gibi çok yaygın bir iletişim aracıdır.Bildiğimiz gibi telefonu bulan bilim adamı Alexander Graham Bell’dir. Çok eski zamanlarda çevirmeli telefonlar vardı arayacağımız numaraları çevirerek arardık. Ondan daha önceki zamanlarda mesajımızı kuşların ayağına bağlayıp  o kişiye iletirdik. Ondan daha daha önceki zamanlarda mağara adamları bir yere ateş yakarak iletişim kurup haber veriyorlardı.

Neyse güzel bir iletişim hikayesiydi. İlk yazdıklarıma geri dönelim aralarındaki fiyatlara bakacak olursak en pahalısı Iphone 7 serisiydi. Teknoloji ne kadar gelişiyor değil mi? Daha dünmüş gibi Iphone 6’nın çıktığı zamanı adım gibi hatırlıyorum. Sonraki zamanlarda belki telefonlardan bin kat daha güzel icatlar çıkacak ve o zaman o icatları Iphone 7’imiş gibi göreceğiz. Bundan şunu anlıyoruz ki teknoloji ışık hızıyla yeni şeyler üretiyor. Bugün Samsung Galaxy S7’yse gelecekte başka bir şey piyasaya bu icatların yerine geçecektir. O zamanlar nasıl telefonlar veya başka bir şey çıkacak diye o günleri iple çekiyorum.

Arkadaşlar bu yazımı umarım beğenmişsinizdir sonraki yazımda görüşürüz.

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 159 times, 1 visits today)