ESKİ MAHALLELER

Herkesin bir yaşamı vardır. Bu yaşamlarımızı da  evde sürdürürüz. Evler bina, site ya da apartman gibi dairelere ayrılır.  Bir de bunun yanı sıra mahalleler vardır. Bunlar arasında benim en sevdiğim mahallelerdir. Çünkü mahallelerde kalabalık ve eğlenceli bir sürü insan vardır. Şimdiki zamanlarda mahalle kültürü denen şey neredeyse çok az. Her yere kocaman kocaman binalar yapılıyor. Herkesin elinde tablet yada televizyon kumandası var. Eskiden hiç öyle miydi? Herkes eline çekirdeğini alır ,dışarı çıkar ve sohbet ederdi. Çocuklar ise ip atlar, yakar top ve ya körebe gibi oyunlar oynarlardı.

Bizler de evde sadece televizyon kumandasını alıp televizyonda ki programları izliyor veya bilgisayarda vaktimizi öldürüyoruz. Bunlar, bizim çevremizle olan diyaloğumuzu ve iletişimimizi oldukça azalttığından yalnız kalmamıza sebep olmaktadır.

Bu nedenle, bizler televizyon ve bilgisayardan uzak durmaya çalışarak , çevremizle olan iletişimimizi kesmeyerek; iyi vakit geçirmeye çalışmalı ve yalnız kalmamalıyız.

(Visited 279 times, 1 visits today)