Evini Bulmak Lion

Herkese merhabalar. Sizlere izleyeli çok olduğu halde kendini unutturmayan bir filmi anlatacağım. İsmi LION. Lion 2016 yapımı bir Drama-Biyografi filmi. Garth Davis yönetilen Lion gerçek bir hikâyeyi beyaz perdeye harika bir şekilde yansıtıyor. Oyuncuların da harika bir performans gösterdiğini söylemem gerek.  Özellikle karakterin çocukluk halini oynayan Sunny Paraw filmi izlemek için bir sebep bile olabilir diye düşünüyorum. Kadrodaki diğer isimler de konuşulmadan olmaz. Dev Patel ve Nicole Kidman karakterlerini iyi yansıtmışlar (Saroo Brierley ve annesi Sue Brierley). Peki, iyi güzel ama bu filmin bir konusu var değil mi?

lion film ile ilgili görsel sonucu

“Her gün annemin benim ismimi haykırmasının nasıl bir şey olduğu hakkında bir fikrin var mı?”

LION

5 yaşındaki Saroo annesi, abisi ve kız kardeşiyle birlikte Hindistan’da sefalet içinde yaşamaktaydı. Ta ki o güne kadar…

Bir gün abisiyle birlikte bir tren istasyonuna giden Saroo, abisi bir iş için gidip onu orda bir süreliğine bıraktığında uyuya kalır. Uyandığında abisini bulamayan küçük çocuk önünde gördüğü ilk trene biner ve trenin içinde abisini ararken tren hareketlenir. Saroo uzun bir yolculuktan sonra kendini hiç tanımadığı bir şehirde bulur. Bu şehirde başından bir sürü olay geçer ve polis onu bir yurda bırakır. Ailesinin onu bulması için bir sürü gazetede haber yapılsa da Saroo’nun ne annesi ne de abisi ile irtibata geçilemez.

Saroo Avustralyalı bir çift olan Sue ve John Brierley tarafından evlat edinilir ve hayatının sonraki 25 yılını Tasmania’da geçirir.

LION FILM ile ilgili görsel sonucu

İçinde gerçek ailesini yeniden görme ve onlara iyi olduğunu söyleyebilme isteği taşıyan Saroo tam 26 yıl sonra ailesini aramaya karar verir. Dünyanın öteki ucunda olan evini bulması ise tahmin ettiğinden uzun sürecektir…

Filmin genel konusund

an bahsedip biraz da uzatmış olabilirim. Ama siz benim yazımı okusanız bile filmi kaçırmayıp izlerseniz, inanın Saroo Brierley’in yaşadığı zorlu yolculuğa bu harika filmde tanık olmak size birçok şey kazandıracaktır.  2016’da görülmeye değer yapımlardan biri olan Lion filminden siz de mutlu bir şekilde ayrılacaksınız.

“Bunca zamandır Saroo ismini yanlış telaffuz ettiğini öğrendi. Adı Sheru idi. Anlamıysa…”

lion film ile ilgili görsel sonucu

(Visited 421 times, 1 visits today)