Kaleci Olmak

Ben 7 yaşındayım ve futbol oynamayı çok seviyorum. Forvet veya orta saha oyuncusu olarak değil, kaleci olarak oynamayı seviyorum. Kalecilerin işi zor. Ufacık bir hatada takımının gol yemesine sebep olur. Kalecilerin hep çok çalışması gereklidir. Dikkatlerinin ise hiç dağılmaması lazım. Bence kaleci takımın en önemli oyuncularından biridir.

İyi bir kalecinin belli yetenekleri olmalıdır; çok çevik olması ve çok iyi reflekslere sahip olması gerekir. Elleriyle topu yakalayabilmelidir. İyi kalecilerin çoğu uzun boylu ve güçlü kişilerdir.

gianluigi-buffon-1402756351

Benim en sevdiğim kalecilerin ilki futbola 6 yaşında, orta saha oyuncusu olarak başlayan Gianluigi Buffon’dur. Gianluigi Buffon tam 4 kez “Dünyada yılın kalecisi” seçildi.

 

 

lev-yashin-football-2923

İkinci olarak “Kara Örümcek” lakaplı Lev Yashin’i seviyorum. Lev Yashin “Yılın Futbolcusu” ödülünü kazanan tek kalecidir.

 

 

 

Bir de Iker Casillas’ı seviyorum. Ona “Aziz Iker” dediklerini biliyor musunuz?

iker-casillas-cambia-de-aires_90457Ben de bu kaleciler gibi olmak istiyorum. Benim de bir kaleci eldivenim var. Kaleci eldivenim ile topları rahat bir şekilde tutabiliyorum. Daha iyi bir kaleci olmak için bol bol antrenman yapmaya çalışıyorum. Her fırsatta arkadaşlarımla futbol oynuyorum ve hep kaledeyim.

(Visited 142 times, 1 visits today)