GELECEĞİN TEKNOLOJİK EVLERİ

Şu an kullandığımız birçok teknolojik alet ve makineler gelecekte çok daha gelişmiş ve kullanışlı olacak öncelikle. Birçok cihaz çok daha küçük olacak. Evde değilken bile bir tuşa basarak uzaktan evimizdeki tüm aletleri kontrol edebileceğiz.
Evlerimiz belki betondan değil de başka malzemeler kullanılarak yapılacak. Havanın durumuna göre bizi daha sıcak ya da daha serin tutan malzemelerden.


Belki de uçan evlerimiz olacak gelecekte, biz bir düğmeye basarak istediğimiz yere evimizle ışınlanıp bir süre de orada yaşayacağız. Evimizle nereye istersek oraya gidebileceğiz. Bazen denizin üstünde bazen havada bazen karada olacak bu evler.
Gelecekte evlerimizde bize hizmet edecek robotlar olacak. Bu robotlar evde bizim istediklerimizi yapacaklar, mesela ev temizliği ya da yemek yapmak gibi. Bazı robotlar da şimdiki güvenlik görevlilerinin yerini alarak bizi koruyacaklar. Artık hırsızlara karşı bizi robotlar koruyacak, belki bir robot güvenlik köpeği bile olur. Eve yaklaşan her canlıyı fark ederek onlara bakınca haklarında bilgi sahibi olacaklar ve şüpheli bir şey görürlerse hemen polisi arayacaklar.
Gelecekte çok daha teknolojik ve robotlarla dolu evler olsa da bence şimdiki kadar hayat dolu evler olmayacak 🙁

(Visited 533 times, 1 visits today)