Yollarda Huzur

Ankara’dan sekiz saat süren bir yolculuk sonunda, hayatımda ilk defa Marmaris’i gördüm. Marmaris’te birçok yeri görme fırsatım oldu. Özellikle Akyaka ve Azmak çok ilgimi çekti. Daha sonra Gökçe Köyünü, Çetibeli İçmeleri, Selimiye’yi, Kızkumu’nu ve tatilimi geçirdiğim Turunç Koyunu çok sevdim. Marmaris’i başta da belirttiğim gibi ilk defa gördüm ve tatil yeri olarak çok beğendim. Ormanda, Marmaris’te balcılıkta çok yapıldığı için arı da çoktu. Özellikle,Turunç’ta arılar insanları çok rahatsız ediyordu. Turunç koyu muhteşemdi. Denizi havuz gibi tertemizdi. Çocuklar açısından denizin sığ olması çok önemliydi. Akşamları Marmaris’te limanın olduğu yer çok kalabalık oluyordu. Kapalı çarşısında turistler alışveriş yapıyordu. Limanda çok büyük tekneler vardı. Kaptan Barbosa teknesi çok büyüktü. Herkes önünde fotoğraf çektiriyordu. Hayatımda ilk defa kalamarı Marmaris’te yedim ve abartmak gibi olmasın ama tam bir tabak dolusu kalamarı bitirdim.

Annem ve babamın evlendikten sonra ilk tatillerini Marmaris’te yapmış olmaları, benim için önemini daha da arttırıyor. İlk defa gördüğüm bu yeri çok sevdim. “I Love Marmaris” yazan düdüğüm bile oldu. Bir başka güzel yeri Marmaris’in “Azmak”. Bu muhteşem yeri anlatmak için kelimeler yetersiz kalır. Ayağımı Azmak’ın suyuna bir soktum. Aman Allah’ım o ne, sanki  reklamlardaki  gibi olan buzlu suya girdim. Ayaklarımı hissetmedim. Dışarısı 40-45 derece su eksi 10-20 derece bir yandan sıcak bir yandan soğuk çok güzeldi. Sonuçta bir haftada Marmaris’in birçok yerini görme fırsatım oldu.

Yollardaysan dinginsindir.

turunç otel ile ilgili görsel sonucu

ABANT

Geçen sene Abant’ta ailemle ve kuzenlerimle bir hafta sonu geçirdim. Kaldığımız yer; öyle güzeldi ki, ormanın içinde köye benzeyen bir yerdi. Kendi kahvaltı salonu, yemekhanesi, köy kahvesi, marketi, oyun salonu olan bir yerdi. Ormanın içinde yürüyüş yolları. Sanki kendimizi ormanın içinde kaybolmuş gibi hissediyorduk. Ördekler, kazlar, hindiler, tavuklar, sincaplar ve sabahları bizi uyandıran bin bir çeşit kuşlar. Bol oksijen, doğa ile baş başa. Abant’ta  ata bindim. At biraz huysuzlanınca korktum. Abant gölü, çok güzeldi. Hatta abant suyunun fabrikasında su kaynağını gördüm. Kuzenlerimle harika vakit geçirdim.

Yollardaysan huzuru yakalarsın.

von otel abant ile ilgili görsel sonucu

(Visited 74 times, 1 visits today)