Gizemli Mektup

O sabah başına neler geleceğinden habersiz bir biçimde okula hazırlandım…. Okul yolunda birisi beni takip ettiği hissine kapıldım. Kısa bir sürede bu hissimden iyice emin oldum çünkü adam ben nereye gidersen oraya gidiyordu. Mesela sağa gidersem adam da sağa gidiyor, sola gidersem adam da sola gidiyor. Korku içinde okula gittim. Bu korkumun bir diğer nedeni de annem ve babam 4 günlüğüne bir iş seyahatine çıkmış olmalarıydı. Yani 4 gün boyunca evde yalnızdım. Bütün bu olanlar yetmiyormuş gibi öğretmenler bütün sınavlarınızı o gün yapmaya karar vermişler.

O gün okuldan eve gelirken o yabancı adam yine beni takip ediyordu. Aceleyle arkadaşımın evine gittim çünkü birisi beni takip ediyorsa evime gitmemem gerektiğini biliyordum. Ama şaşırtıcı bir biçimde adam o akşam beni takip etmedi. Aceleyle evime doğru yürümeye başladı. Ben de korkuyla onu takip ettim resmen yer değiştirmiştik. Ben adamı takip ediyordum, adam benden kurtulmaya çalışıyordu. Sonunda eve geldiğimizde adamın kapının altına bir mektup bıraktığını gördüm. Hızlı bir kararla adamın yanına gittim ve aramızda şöyle bir diyalog geçti:

-Kimsiniz ve beni neden takip ediyorsunuz?

-Ni-il-lda sen misin?

-Benim de siz kimsiniz?

-Ah tanrıya şükür ki seninle tanışabildim.

-Ah anladım ama 3. kere sen kimsin?

-Ben, ben senin amcanım.

-Ah hayır benim amcam trafik kazasında öldü.

-Evet trafik kazası yaptım ama ölmedim. Benim ikizim öldü.

Aramızda geçen konuşma aynen böyleydi. Neyse ki benim adamı içeri davet etmemle konuşma yarıda kaldı. Orda da bir şeyler döndüğü kesindi ama ne? Adam her şeyin kapıya bıraktığı mektupta yazdığını söyledi ve gitti. Amcam olduğunu söylediğini söyleyen adam gidince ilk işim mektubu açmak oldu. Mektubu okuduğumda çok duygulandım. Ama aklımda 2 soru işareti vardı, “1 neden babam amcan öldü demişti. 2 amcamın ikizi mı vardı?” Bu iki soru işaretimi gidermek için babamı aradım. Babam amcamın (yani amcammış babam öyle dedi) söylediklerini doğruladı. O günü şok geçirerek geçirdim. Ve o günün doğum günüm olduğunu unuttum… Ama bir sonraki doğum günümü bütün aile birlikte geçirdik.

(Visited 17 times, 1 visits today)