Gizemli Ortam


GİZEMLİ ORMAN

Bir gün arkadaşım ile ormana gitmiştik. Biraz ormanda gezdik, hayvanları besledik, saklambaç oynadık, kozalak topladık ve dallardan hayvanlara yuva yaptık.

Sonra tam evimize dönecekken “Girilmez!” yazan bir kapı gördük. Arkadaşım kapıyı yavaşça açtı, içeri baktı ve ses çıkarmayacak şekilde yürüdü. Ben de ona “Kapıda girilmez yazıyor. Acaba tehlikeli birşey olabilir mi? Bence sen oradan çık.” diye seslendim. Beni duymamış. Bir daha seslendim, yine duymadı. En sonunda içeri girip onu aramaya başladım. Onu bulmuştum ama ne göreyim; arkadaşım bebeğe dönüşmüştü. Meğer, sihirli bir iksir içmiş. Ona “İyi misin?” diye sordum ama cevap vermedi, daha doğrusu veremedi. Ben bebek olduğunu unutmuşum.

Dağın tepesinde bir büyücü yaşardı, bu tip durumlarda küçük çocuklara yardım ederdi. Biz de büyücüye gittik. Büyücüye “Arkadaşım ormanın ortasında bir yerde bir iksir buldu ve onu içince bebeğe dönüştü. Acaba onu geri eski haline döndürebilir misiniz?” diye sordum. Büyücü de benim sorumu “Tabii ama bunun için bir gün beklemeniz gerekir.” diye yanıtladı. Ben de “Peki…” dedim. Bir gün geçtikten sonra tekrar büyücüye gittik. Büyücü büyüyü yaptı ve arkadaşım eski haline geri döndü. Çok mutlu olmuştuk. Arkadaşım eski haline geri dönnüştü. Birdaha bilmediği birşeyi içmeyeceğine dair söz verdi. Teşekkür edip yine ormana ve yeni maceralara doğru yola koyulduk.

(Visited 62 times, 1 visits today)