Güzel Bir Yılbaşı Gecesi

Bu yıl yılbaşı gecesini heyecanla bekledim, kalan günleri saydım. Arkadaşlarımla oynayacağım oyunları hazırladım, arkadaşım Çağan’la ağacımızı süsledik, hem de tam 1 ay önceden. Ben sonra bir de ağacımıza arkadaşlarım için çikolata topları astım. Sonunda o gün geldi. 31 Aralık akşamı arkadaşlarım bizim evimize geldiler; tabii ki aileleriyle birlikte. Arkadaşlarım ve ben çok eğlendik. UNO, Kızma Birader, Monopoly gibi oyunlar oynadık.

Gelen arkadaşlarımın isimleri: Çağan, Ilgım, Çınar ve Arda Ağabey. Saat 12:00’de hediyelerimizi verdik. Çağan arkadaşımın bana hediyesi kar maskesi, Ilgım ve Çınar arkadaşlarımın hediyesi ise; bere ve atkı oldu. Hediyelerimi çok beğendim. Ben de onlara yap-boz almıştım. Saat 12:00’den sonra hepimiz tombala oynadık. Torbanın içinden sayıları Ilgım çekti.Tombala genellikle yılbaşı gecelerinde oynanan bir şans oyunudur. Tombalada herkesin en az bir kartı oluyor. Her kartta 3 sıra sayı bulunuyor. Bir sıradaki sayıların tamamı çıkınca “1. Çinko”, kalan 2 sıranın biri daha çıkınca “2. Çinko”, son sıra da tamamlanınca “TOMBALA” diye bağırılıyor. Bu yıl tombala oynamayı öğrenmiş oldum. Ben bu yılbaşında tombala yapamadım, umarım seneye yapabilirim. Ama yine de oynarken çok eğlendim.

Bakalım seneye yılbaşında neler yaşayacağım… Umarım yine güzel geçer. Ve umarım dünyadaki tüm çocuklar böyle güzel vakit geçirip mutlu olurlar. Kimsenin üzülmesini istemiyorum. Bu yıl bütün çocuklar mutlu olsun. Aslında hep mutlu olsunlar. Benim bu yılki dileğim bu.

Görüşmek üzere.

(Visited 86 times, 1 visits today)