Hadi Resim Yapalım!

Bana göre resim sanatı; tabloya, kağıda kalem ya da fırçayla bir dokunuşumuzla yaptığımız sanattır.  Sanat bizlere bazı şeyleri öğretir. Mesela Antik Mısır’da Mısırlılar yazı yazamıyor ve bunun için resim sanatıyla anlatıyorlar.

resim yapan çocuklar resim ile ilgili görsel sonucuResim yaparken yaratıcılık gerekir. Yaratıcılık bir şeyi ortaya çıkartmaktır.  Resim yaparken ortaya bir eser çıkartmış oluyoruz.  Resim sanatına karşı çok ilgileniyorum. Ben resim yapmaya bayılıyorum. Öğretmenlerimden ve hatta arkadaşlarımdan resimle ilgili çok şeyler öğreniyorum.

Benim bildiğim 4 tane resim yapma türü var.  Yağlı boya, sulu boya, pastel boya ve kuru boya.  Çoğu zaman resimlerimi kuru boya ile yapıyorum.  Yaptığım resimlerde insan ve hayvanları anlatıyorum. Hatta bazen doğayı bile anlatabiliyorum.  Resimlerimde her şeyi anlatmayı severim.  Arkadaşlarımı, ailemi, doğayı, hayvanları…  Büyüdüğüm zaman yağlı boya resim yapmayı deneyeceğim.  Çünkü annem yağlı boya ile resim yapıyor ve çok güzel oluyor. Güzel görüntülerinden dolayı bende yapmayı çok istiyorum. Yağlı boya resim bir tuval üzerine yapılır. Yağlı boya, fırçalar ve palet kullanılır.  Ben daha önce hiç resim sergisi görmedim. Ama görmeyi çok istiyorum.

Benim için resim sanatının önemi bir şeyler anlatmak. Resim çizerek; uzayı, gökyüzünü, evi, insanları, hayvanları hatta evreni bile anlatabilirim. Çünkü resim yapmak benim için dünyanın en eğlenceli duygusudur.  Hadi resim yapalım.

(Visited 295 times, 1 visits today)