Hayallerim

 

Sihirli kalemimle yazacağım ilk dileğim, dokuz tane köpeğimin olmasıdır. Yalnız bunların türünün Golden olmasını istiyorum. Çünkü onların uzun kulaklarını sevimli buluyorum. Ayrıca golden köpeklerinin çoğu kahverengi renginde olduğu için ve ben kahverengi rengindeki köpekleri daha çok sevdiğim için Golden cinsi köpeğe sahip olmak isterdim.

İkinci dileğim benim bir oyuncak dükkanımın olması. Mesela bu oyuncak dükkanı Nezih ya da Joker olabilir. Bu dükkanın içinde barbieler, arabalar ve oyuncak bebekler hayal ediyorum. Ama bu oyuncakçıda parayla satış yapmak yasaktır. Bütün oyuncaklar bedavadır. Fakir ya da zengin çocuklara istediği kadar oyuncağı bedava verdiğimi hayal ediyorum.
Sihirli kalemim ile yazacağım üçüncü dileğim ise fakir çocuklara yiyecek, içecek ve kıyafet dağıtmaktır. Ama abur cubur gibi şeyler değil. Sağlıklı şeyler vermek istiyorum. Yani meyve, sebze ve et-balık gibi yiyecekler vermek istiyorum. Bazen ise, bir markete gidip, litrelerce su alıp ve bir kamyon firması ile anlaşıp onları Afrika’daki çocuklara götürmek istiyorum.
Dördüncü dileğim, hayvanlarla konuşabilmektir. Çünkü bu şekilde sokakta gördüğüm köpek ya da kedinin derdini anlayabilirim. Açsa ya da susamışsa hemen ona yardım edebilirim. Hasta ise veterinere götürebilirim. Hem böylece kendi kedim Mavi’nin de derdini anlayabilirim.
Sihirli kalemim ile yazacağım son dileğim, Atatürk’ün yaşamasıdır. Belki Atatürk ile el ele tutuşup parka gidebiliriz. Veya bir dondurmacıda dondurma yiyebiliriz. Savaşları Atatürk’ten dinlemek isterim. Onun en büyük yardımcısı olup, savaşlara beraber gidebiliriz. Eğer hastalanırsa, onun yerine ben savaşabilirim. Belki de sihirli kalemimi Atatürk’e hediye ederim.

(Visited 18 times, 1 visits today)