İnsan Yaşamı Nedir?

Ben hep “yaşamak için yaşamayın, hissetmek için yaşayın, bilmek için yaşayın” derim. Zaten hayatın anlamı bu değil midir? Yaşamak için yaşanmaz. Bu hayatta sadece nefes alıp vermek hiçbir şey ifade etmez. Hayatı güzelce yaşayın keyfini çıkarın. Bütün bir ömrünüz boyunca sadece büyümek mi istiyorsunuz? Bana sorarsanız hayatın keyfini çıkarın.

Hayatın keyfini çıkarmak herkesin hakkıdır. Çocukluk hayatımızın en güzel dönemleridir. Çocukluk dönemlerinizde en keyifli zamanlarınızı geçirirsiniz. Bana sorarsanız çocukluk dönemlerini asla boşa geçirmeyin çocukluğunuzu daha dolu daha eğlenceli geçirin. Hem belki büyüdüğünüzde çocuklarınıza anlatacak birkaç tane hikayeniz olur. Çoğu çocuğun ailesi onlara her bir yanlışında uyarmak yerine, ona şiddet gösterir. Bu yanlıştır. Bu çok kötü bir yanlıştır. Bu hem çocuğun ailesine güvenini azaltır, çocuk ailesiyle hiçbir şeyini paylaşamaz ve onlarla pek kazla iletişime geçemez. Hem de çocuğun psikolojisini bozar. Eğer lütfen çocuklarınızı seviyorsanız onlara şiddet göstermeyin. Bu arada lütfen çocuklarınızı ayırt  etmeyin. Mesela sadece büyük çocuğunuza ilgi gösterip diğerine ilgi göstermeyip ya da sadece küçük çocuğunuza ilgi gösterip büyük çocuğunuza ilgi göstermemezlik etmeyin. Lütfen iki çocuğunuza da eşit davranın. Size bir sır vereyim. Eğer büyük bir çocuğunuz hem de küçük bir çocuğunuz varsa ve küçük çocuğunuz bir, iki büyük çocuğunuz on on bir yaşlarındaysa büyük olan çocuğunuza biraz daha ilgi gösterin. Çünkü küçük çocuğunuz daha hiçbir şey bilmez. Oysa büyük çocuğunuz her şeyi bildiği için küçük hiçbir şey anlamaz. Zaten küçük ileriki yaşlarda büyüyeceği için ona çok ilgi göstereceksiniz. Büyüğe şimdi ilgi gösterin ki zaten ileride biraz küçük kardeşini kıskanacağı için çok fazla yalnızlık çekmesin.

İkinci olarak ergenlik var. Ergenlik zordur özellikle kızlar için çünkü yüzlerinde bir sürü sivilce çıkar ve ağzında çoğunlukla diş telleri olur. Sendroma girerler okula gitmek istemezler çünkü kendilerini çok çirkin hissederler. Aslında bu bazı erkekler için de geçerlidir. Ergenlik döneminin zor olmasının bazı nedenlerinden biri de SINAVLARR!!!!! Aileler lütfen çocuklarınıza özellikle bu dönemde baskı yapmayın. Çocuklarınıza daha çok destek olun.Şunu bilin ki onları asla zorlayarak ders çalıştıramazsınız. Eğer çalıştırsanız bile hiçbir işe yaramaz çünkü kendi istekleriyle yapmıyorlar. Eğer kendileri akıllarına geldikçe soru çözüp kitap okuyup ders çalışıyorlarsa bu iyidir çünkü kendileri isteyerek yapıyorlar.

En son olarak çocuklarınız büyür. Hepsi birer yetişkin olur. Evlenir ve çocukları olur. Sizin de boy boy torunlarınız olur. Sonra onlar da büyür, onların çocukları olur. Sonra onların çocukları da büyür ve onların da çocukları olur. Kocaman bir nesil sonsuza dek böyle sürüp gider.çocuk ile ilgili görsel sonucuergenlik ile ilgili görsel sonucuçocuklar ile ilgili görsel sonucu

(Visited 314 times, 1 visits today)