Hırsız

Her zamanki gibi dışarıda arkadaşlarımla saklambaç, körebe, yağ satarım bal satarım gibi oyunlar oynayıp sonra da bisiklet sürüyorduk. Sabah akşam her zaman oyun oynardık yorulduğumuzda ağaca çıkıp elma, üzüm gibi meyveler yerdik.

Bir gün akşam oynarken çok şüpheli bir adam gördüm böyle simsiyah giyinmişti şapkasını yüzüne doğru indirmişti ve kendini göstermiyordu. Arkadaşlarıma bu adamı gösterdim ve onu gizlice izledik. İlk önce adam bir oyuncakçıya gitti ve oradan bir oyuncak silah aldı. Silah gerçek gibi görünüyordu. Sonra bir çilingire gitti ve oradan çilingirlerin kapıyı açtığı aletlerden aldı (Tornavida; düz, yıldız, ince, kalın, kısa, uzun setleri gibi) Sonra uzun uzun yürüdü ve bir bankaya geldi biz zaten ne yapacağını anlayıp polisi aramıştık. Adam tam bankanın kapısını açmaya çalışırken polisler geldi ve adamı yakaladı. Ancak yakalandığı an şunu dedi “Girilmez! yazan kapıyı ardına kadar açmış bulundum. Nasıl oldu bu?”

Bizi gördüğünde kızgın şekilde baktı içinden bir şeyler söyledi, çok korktuk. Yine de bir hırsız yakalattığımız için mutluyduk. Kim bilir daha kimlere zarar verecekti.

(Visited 97 times, 1 visits today)