İnsanları Anlatan Kar Küreleri

Herkese tekrar merhaba.  Bu blogumda sizlere kar küreleri ve kar kürelerinin insanlarla benzerliklerini anlatacağım. Öncelikle kar küresi nedir? Eminim herkes tanımı biliyordur. Ama ben yine de açıklayayım. Genellikle cam kürenin içinde Noel baba, kardanadam ya da çeşitli biblolar olur. Bu cam kürenin içinde ise su, sim, pul ve çeşitli yapıştırıcılar bulunur. Bu küreyi sallayınca ise içindeki sim ve pullar hareket eder, o an sanki kar yağıyormuş havasını verir.

Aslında insanlar da kar kürelerine çok benzerler. İçlerinde ne çok fırtınalar kopar kim bilir.  Ama dışarı yansıtmazlar. Belki yaşadıkları acıları paylaşmak istemezler ya da acılarıyla yaşamayı tercih ederler. Ama emin olduğum bir şey var dışarıdan mükemmel ve kusursuz bir hayat yaşıyor gibi dururlar. Onların hayatını, onları tanıdıkça ve onların acılarına ortak olunca anlamaya başlarsınız. Peki siz nasıl bir küresisiniz, içinizde hangi fırtınalar kopuyor?

kar küresi tumblr ile ilgili görsel sonucu

Her kar küresinin hikayesi farklıdır. Anlattığı olaylar da farklıdır. Hepsi içinde farklı birer hayatı barındırır. Bazı kar küreleri umudu anlatır, bazıları gerçek aşkı ve sevgiyi, bazıları gidemediğimiz ülkeleri içine alır ve avucumuzun içine bırakır. Bazıları ise asla büyümek istemeyen bir çocuğu barındırır. Genellikle insanlar o büyümek istemeyen çocuğu anlatan kar kürelerini isterler. Çünkü yaşam onlara gerçekleri ve zorluklarıyla ağır gelmeye başlar ve o yüzden kendilerini avutmak için onları seçerler.

kar küresi tumblr ile ilgili görsel sonucu

Kar kürelerini, en çok yeni yıl yaklaştığında görmeye başlarız. Sizce neden en çok yeni yılda kar kürelerini görürüz? Bence her kar küresi birer umudu barındırdığı için en çok yeni yılda görürüz. Yani onlar bize yeni bir başlangıç umudunu ve hikayesini anlatmaya çalışılar. Hayatın bütün zorluklarıyla güzel olduğunu açıklarlar.

kar küresi tumblr ile ilgili görsel sonucu

Eminim hepinizin eskiden kalma en az birer tane kar küresi vardır. Onlar sizin çocukluğunuza, acılarınıza ve mutluluklarınıza şahit olmuştur. Benim de öyle bir kar kürem var. Onu mutsuz olduğumda elime alıp sallarım. Kendimi onun içindeki kar tanesi olduğumu hayal ederim. Bunu yapınca kendimi kocaman ve umutsuz bir hayatın içinde, tekrar mutlu ve umut dolu olarak yaşamanın ne kadar zor olsa da yaşamaya değer olduğunu anlıyorum.

(Visited 9.763 times, 1 visits today)