İstanbul’da Eğlenmek

Merhaba!
İstanbul’a gitmeyi düşünen arkadaşlarım için birkaç alternatif eğlence mekanı sunacağım. Parkları, bahçeleri, ormanları, denizi, boğazı ve müzeleri anlatmaya kelimeler yetmez.Ama şimdi eğlence merkezlerinden bahsetmek istiyorum. Moi Park, Kidzania ve Vialand.
Öncelikle benim favorim Moi Park, Avrupanın en büyük kapalı 2. oyun parkı. Benim en çok sevdiğim; yer çekimi sıfır. Yer çekimi sıfırda çok hızlı dönen bir makinenin içinde yerçekimi yok gibi oluyor ve duvara yapışıyorsun, daha sonra içinde yer çekimi olmadığı için yapışık bir şekilde havaya kalkıyorsun. Sonraki favorim Kidzania. Bir nevi meslek parkı olan Kidzanida doktor, kargocu, itfayeci veya başka bir meslek olabilirsiniz. Hatta suşi ustası ve parfüm üreticisi bile. Benim favorim iki tane; birincisi doktor (çünkü büyüyünce doktor olmak istiyorum), ikincisi ise suşi. Aslında suşiyi hiç sevmem ama yemek yapmaya bayılırım. Kidzania’da moda köşesi de var. Kendi kıyafetlerini seçip sahneye çıkabiliyorsun. Aslında anlatmakla olmaz, yaşamak lazım ama Kidzania şimdilik bu kadar.
Son olarak Vialand’den bahsedelim. Açık bir lunapark olan Vialand’deki oyuncaklar belirli bir boy uzunluğu ve yaş gerektirir. Gondol, dönme dolap gibi klasik oyuncaklar var. Vialand’i özel yapan içindeki oyuncakların klasik bir lunaparktan çok daha fazla ve büyük olması.
Her şeye rağmen benim favorim her zaman Moi Park.
İstanbul çok güzel.

(Visited 48 times, 1 visits today)