Tanrıça Themis

İTİRAZIM VAR

İTİRAZIM VAR

              Ben, Ege Saldırım, onbir buçuk yaşındayım. Beştepe Koleji’nde 6/B sınıfında okuyorum. Park caddesinde bulunan evime yakın bir okuldayım. Okulumun en üst katında kahvaltı yapıyorum. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenim olan Raşit Öğretmen ile birlikte kahvaltı yapıyorum. Evden getirdiğim yumurtayı da kahvaltıda yiyorum. Bu yumurtayı Raşit Öğretmenimin yumurtasıyla tokuşturuyorum. Tokuştururken hep Raşit Öğretmenimin yumurtası kırılıyor. Benimkisi ise sağlam olduğu için hiç kırılmıyor. Bu nedenle, Raşit Öğretmenim ile çok güzel bir iletişimim var.

Sınav haftasında, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Dersinden sınava çalıştım ve o gün geldi. Çok heyecanlıydım. Çünkü Din dersinden 100 puan almak istiyordum. Ardından sınav kağıtları dağıtıldığında, soruların çok kolay olduğunu gördüm. Hepsini zaman kaybetmeden bitirdim. Sonra kontrol ettim, hepsinin doğru olacağından emindim. Ertesi gün, sınav sonuçlarımız açıklanmaya başladı. Ben sonuçlar açıklanmaya başlanınca nefesimi tuttum. Sınav kağıdım gelince, bir baktım ki 95 almışım. Çok üzülmüştüm. Raşit Öğretmenime gittim. İlk soruya “itirazım var” dedim. Raşit Öğretmenim tekrar sınav kağıdımı okudu. Hepsinin doğru olduğunu anladı ve sınav notumu 100 olarak değiştirdi. Mutluluktan havalara uçtum!

Çok mutlu olmuştum. Çünkü itirazım ile sınav notum 100 olarak değiştirildi. Hak ettiğimi düşündüğüm bir puanı almış oldum. Kısacası, hakkını aramak ve hakkını almak çok güzel bir duyguymuş. Bana bu kadar hoşgörülü davranan Raşit Öğretmenimi hiç unutmayacağım. Çünkü bana hak aramayı da öğretti ve adaletli davrandı.

 

Ege SALDIRIM

6-B

 

 

 

 

(Visited 211 times, 1 visits today)