Kafamda Deli Sorular

Bildiniz gibi makineler günlük işleri kolaylaştırır. Mesela çamaşır makinası çamaşırlarımızı yıkamak içindir. Böylece hem su hem zaman hem de enerji tasarrufu yapmış oluruz.
Reklamlar ihtiyaçları doğuruyor ve insanlar alıyorlar. Mesela bizim okulda bir arkadaşımız stres çarkının reklamını yaptı. Sonunda gidip hepimiz aldık. Fark ettik ki ihtiyacımız yokmuş ve biz bir sürüymüşüz.
Bazen de makinaları anlayıp kullanmak o işi yapmaktan daha uzun sürer. Mesela markete gidip su almak dünyanın en kolay işiyken, içecek makinalarından içecek alana kadar susuzluktan ölebilirsiniz. havaalanında sıklıkla yaşadığım susuzluk krizini havayolları genel müdürüne bildiriyorum.
Bill Gates’in muhteşem zekasının sonucu olan bilgisayarda kitap okuyabiliriz. Ananem kitabın kendisini okumanın ve sayfaları çevirmenin zevki başkadır diyor. İlla sayfa çevrilince mutlu oluyorsan mause’a basınca da mutlu oluyorsun çünkü sayfalar çevriliyor anane.
Şimdi fark ettim bütün makinaları hep yabancılar bulmuş. anneme bizim yaptığımız bir şey var mı dedim , annem de “artık sadece döner yapıyoruz” dedi. demek ki biz toplumca sadece yiyoruz. üretmeden dombili oluyoruz.

(Visited 143 times, 1 visits today)