KAHVALTIDAN KARTALKAYA’YA

Soğuk ve karlı bir kış sabahıydı. Annem, dayım, yengem ve kuzenimle pazar kahvaltısı için dışarda buluşmuştuk. Kar çok güzel yağıyordu. Kahvaltı yaptıktan sonra kar durmuştu ve biz karla oynayamamıştık. Dayım Kartalkaya’ya gidelim diye bir fikir sundu.
Ama annemin montu yoktu, kardeşim dört aylıktı ve bakım çantası yanımızda değildi benimse eldivenlerim yoktu. Ama ani bir kararla yola çıktık. Yolda eksiklerimizi giderdik. Benim eldivenlerimi de kuzenim Efe’den aldık.
Kartalkaya’ya çıkarken yolda buz olduğu için araba yolun kenarına doğru düştü. Dayım biraz uğraştıktan sonra arabayı kurtardı. Çok kar yağıyordu. Biraz daha yolculuk yaptıktan sonra Kartalkaya’ya vardık. Hava çok soğuktu o yüzden hemen otele girip biraz ısındık. Sıcak bir şeyler içip tekrar dışarı çıktık. Dışarı çıkınca bir tane tepe gördük ve orda kızak kayıldığını öğrendik. Bizde bir tane kızak alıp kaymaya başladık. Üşüsekte çok eğlenceliydi. Hiç unutamayacağım bir yolculuk ve hafta sonu geçirmiştim. Her zaman bu anımızı gülerek anlatıyoruz.

(Visited 3 times, 1 visits today)