Tostçuların Kralı: Tostçu Erol

Merhaba arkadaşlar ben 10.sınıf öğrencisi Tuna. Yeni bir yazımla daha sizlerleyim bugün sizlere tostları ve kibarlığıyla ünlü olan adamı Tostçu Erol’u anlatacağım. İsterseniz hemen başlayalım. Tostçu Erol Youtube’da atom tost videosuyla ün sahibi olmuş ve Youtube’da trend videolar kısmına bile girmiştir. Hatta bazı ünlü Youtuberlar Tostçu Erol’u video konusu olarak seçmiş ve onun yaptığı lezzetli tostları videolarında göstererek acıkmama challenge bile çekmişlerdir ve biraz sınırı aşıp telefon şakası bile yapıp Erol abiyi kızdırmışlardır. Şimdi Tostçu Erol’un restoranına gelecek olursak; Tostçu Erol’un restoranı Gaziantep’te bulunuyor. Tam adres: Karagöz Mah. Torun Sk. 9/A, İmam Çağdaş Civari 27400 Şahinbey/Gaziantep. Tostçu Erol’un restoranında en çok ilgi gören 1180 gramlık atom tosttur. Biliyorum bu bilgileri kafamdan uydurduğumu sanacaksınız ama hayır bunlar doğru Tostçu Erol tam 1 kiloluk tost yapıyor.

Evet yukarıda da gördüğünüz gibi atom tost böyle bir şey eğer sizde evde yapmak istiyorsanız sizlere hemen tarifini veriyorum öncelikle malzemeler: Sucuk, kaşar, salam, sosis, yumurta. Şimdi atom tostun yapım aşamasına geçiyoruz;

Öncelikle sosisimizi kızartıyoruz ardından yüksek ısıdaki tost makinasının tabanını tereyağlayıp sucukları diziyoruz sonra sucukları tost makinasında pişmeye bırakıyoruz. Ardından yumurtayı çırpıyoruz. Sucuklar piştikten sonra çırptığımız yumurtayı tost makinasındaki sucukların üstüne döküyoruz. Yumurtayı döktükten sonra yumurtayı 2 dk. kızartıyoruz (yumurtaya isteğe bağlı pul biber vs. dökebilirsiniz). Yumurtamız kızardıktan sonra yumurtanın üstüne yarım ekmeğimizi basıyoruz ve tost makinasının üst yüzeyini kapayıp azcık bastırıyoruz. Ardından sucuk ve yumurtalı tostumuzun diğer yüzünü döndürüyoruz ve biraz daha kızarması için  tost makinasının üstünü kapatıyoruz, tost makinasını bastırıyoruz. Kızardıktan sonra salamları teker teker tostumuzun üstüne dizmeye başlıyoruz. Salamları dizdikten sonra 100 gr kaşarı tostun üstüne ekliyoruz. Ardından başta kızarttığımız sosisleri tostumuzun üstüne ekliyoruz, ketçapımızı, mayonezimizi, tuzumuzu ekliyoruz(isteğe bağlı). Bunlardan sonra ekmeğimizi kapatıyoruz ve tost makinasında bastırıyoruz. Tostumuz ortalama 3 dk ya hazır oluyor. 3 dk sonra tostun üst kısmını yağlayıp tostu bir kez daha ters çeviriyoruz ve o yüzünü de yağlıyoruz ve 30 sn daha tost makinasıda bırakıyoruz. Ve atom tostumuz hazır geriye servis etmek kalıyor.

Tostçu Erol’u samimi yapan şey ise onun kibar olmasından kaynaklanır. Onun en çok kullandığı laflar ‘Yakın çekim alabilir miyiz?’ ve ‘Kestik!’ laflarıdır.

Tostçu Erol’un Youtube hesabına gelecek olursak ise Tostçu Erol bu hesabında kendi yaptığı tostların videolarını paylaşıyor ve insanlar bu videoları çok fazla izliyor. Mesela ‘Atom tost nasıl yapılır?’ adlı video yaklaşık 1 milyon 892 bin kere tıklanmış. Tostçu Erol’un Youtube’da şuan 73.994 abonesi vardır. Belki siz şimdi bakarsanız daha çok olduğunu görebilirsiniz. Çünkü Tostçu Erol’un kanalına çoğu kişi gelecek olan yeni videolar ve Tostçu Erol için abone oluyorlar.

Yazımın amacına gelecek olursam bu yazımda sizi Tostçu Erol hakkında bilgilendirmeyi, atom tostun ne olduğunu açıklamaya çalıştım. Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Yazımı okuyan herkes Tostçu Erol’a destek olmak için Youtube’dan Tostçu Erol sayfasına abone olabilir. Atom tostu evde denemenizi tavsiye ederim (Ben denedim çok lezzetli ve doyurucu oluyor). Bir daha ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın, görüşürüz.

(Visited 761 times, 1 visits today)