Köpek Çeşitleri

Herkese merhaba. Bugün size hepimizin can dostu olan köpekleri tanıtacağım. Bildiğiniz gibi köpekler çok zeki hayvanlardır. 250’ye yakın komut anlayabilirler ve basit matematik işlemlerini çözebilirler. Ortalama 15-20 yıl yaşarlar. Şu ana kadar en uzun yaşamış köpek 29 yıl yaşamıştır. Şimdi sizlere birkaç köpek türü tanıtacağım.

Sibirya Kurdu- Husky:

Sibirya kurtları normalde soğuk yerlerde yaşarlar ve soğuk havayı çok severler fakat çoğu kişi bu köpeği evinde beslemektedir. Eğer sahipleri sıcak havaya dikkat etmezse ciddi sağlık sorunları oluşabilir. Ortalama yaşam süreleri 13-14 yıldır. Sibirya kurtları zeki ama çok inatçı hayvanlardır. Bu yüzden eğitimleri zor olur. Akita:

Adını Japonya’nın Honshu adasındaki Akita bölgesinden almıştır. Egzersiz yapılması sağlanabilirse apartmanda bile yaşayabilirler. Her zaman egzersize ihtiyaç duyarlar. Dikkatli, duygulu, zeki ve uysal bir cinstir. Sık sık fırçalanmalıdırlar. Zorunda kalınmadıkça yıkanmamılıdır. Yıkanırlarsa tüylerine zarar gelebilir.

Pomeranian Boo:

Boo köpekleri çoğu evde süs köpeği olarak beslenmektedir. Fakat küçük olmasına rağmen diğer küçük köpekler gibi büyük köpeklere eğilimi olmaktadır. Bekçi köpeği olmak için uygun olduğu söylenebilir. Fazla havladıkları için eğitim almalıdırlar. Ayrıca Boo köpekleri yemek konusunda seçici olabilirler.

Alman Kurdu:

Alman Kurdunun güçlü ve dengeli bir yapısı vardır. Genellikle polis köpeği olarak kullanılır. Kahverengi ve siyah renklidir. Kulakları dik ve öne bakan bir şekildedir. Yavruların kulakları kıvrık olabilir. Kiloları 35-40 kg arasında değişir. Güvenilir bir köpek ırkıdır. Küçük yaşlarda eğitime başlanmalıdır. Bunun nedeni ise doğdukları andan itibaren ısırmaya eğilimli olmalarıdır.9-13 yıl yaşarlar.

Beagle:

Beagle köpekleri sevecen, tatlı ve meraklı bir ırktır. Çocuklarla iyi geçinirler, bu yüzden çok kişi bu köpek türünü tercih etmektedir. Diğer hayvanlarla arası iyi olması için küçükken beraber büyümeleri gerekir. 12-15 yıl kadar yaşayabilirler.Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım size biraz da olsa bilgi verebilmişimdir. Diğer yazılarımı da okumanız dileğiyle…

(Visited 942 times, 1 visits today)