İnsan Dostu Köpekler

Köpekler dünyanın en tatlı, en sadık ve sevgi dolu hayvanlarıdır.
Doğduklarında tıpkı insanlar gibi süt ile beslenirler, büyüdükçe mama, su, et gibi besinler yerler. Bazıları insanlar tarafından evde beslenir. Bazıları ise sokakta yaşarlar. Sokakta yaşayan köpekleri korumak için hayvan barınakları vardır. Sokak köpekleri hayvan barınaklarında korunurlar.
Pitbull, Dalmaçyalı, Golden, Terrier, rottweiler gibi birçok köpek türü vardır. Bu köpek cinslerinden en tehlikeli olan Pitbul’dur.


Tam bir insan dostu olan köpeklerin düzenli veterinere götürülüp aşıları yaptırıldığında kimseye zararı olmaz. Köpeklerin hisleri çok güçlüdür, özellikle sevildiklerini çok çabuk hissederler. Eğer insanlar onlara zarar vermezse onlar da insanlara zarar vermez. Ama insanlar onlara zarar verirse kendilerini korumaya çalışırlar.
İnsanlar tarafından korunmaya, sevgiye muhtaç olan bu sadık dostlarımıza zarar vermeyelim. Onları koruyalım, sevgiyle yaklaşalım. Onlarla oyunlar oynayalım. Köpeklerle oyun oynarken hem onlar hem de biz mutlu oluruz, sevgi bağımız güçlenir.
Bütün hayvanları çok seviyorum. Ama en çok köpekleri seviyorum. Köpeklere dokunmak, sevmek, onlarla oynamak beni çok mutlu ediyor. Oyun oynarken kuyruklarını sallayınca onların da mutlu olduğunu düşünüyorum.
Kendi köpeğim yok çünkü ben apartmanda yaşıyorum ve apartmanımızda köpek beslemek yasak. Eğer bahçem olsaydı Golden köpeğimin olmasını çok isterdim. Ona bahçede özgürce en güzel şekilde bakardım, oyunlar oynardım, Pet Shop’lardaki kafeslerden kurtarırdım. Onların da bütün canlılar gibi bu dünyada özgürce ve zarar görmeden yaşama hakları vardır.
Köpekler, sevildiğini hisseden akıllı hayvanlardır. Onları sevelim, lütfen o masum, sevimli hayvanlara zarar vermeyelim.
Anne, babalar çocuklarına hayvanları sevmeyi öğretirse, herkes hayvanları sever ve hiçbir hayvan zarar görmez.
Hayvanları seven dost kazanır ve mutlu olur. Ben hayvanları özellikle de köpekleri seviyorum ve çok mutluyum.

(Visited 160 times, 1 visits today)