Köpeklerin Hayatı

Köpekler en sevdiğim hayvanlardır ve ben onlara çok önem veriyorum. Köpeklerin yavruları çok şirin olur, bizlere benzemezler ama çok güzellerdir. Bazı insanlar köpeklerden korkar, neden olduğunu bilmiyorum, benim kardeşim de korkuyordu ama şimdi pek te korkmuyor.

Köpekler kedileri kovalamayı çok severler, yakalamak için uğraşırlar ama kedi köpekten yavaş olduğu için hemen ağaca tırmanır ve kaçarlar. Çünkü kediler köpeklerden çok korkarlar.Köpeklerin hayatı ile ilgili görsel sonucu

Köpekler çok iyi koku alır ve görür. Köpeklere kışın yemek vermeliyiz. Köpekler de bizim gibidir, onlar da acıkır ve susarlar, onları beslemeliyiz. Bizim evimizin çevresine bazen köpekler geliyor ve ben onlara yemek veriyorum.

Köpekler bebekken annesinden süt içerler, büyüdükçe kendisi yemek bulurlar. Umarım herkes köpekleri sever, severlerse çok mutlu olurum. Köpekler ölürlerse de çok üzülürüm. Köpeklerin hayatı çok zordur, annesi yavrusunu terkettiğinde annesinin memesinden süt içemez ve aç kalabilir.

Köpeklerin hayatı ile ilgili görsel sonucu

Köpekler doğduktan sonra genellikle 9 veya 15 gün sonra gözleri açılır, sonra ise yavaş yavaş yürür. Bazı köpek türleri vahşidir. Rotweiler çok tehlkeli olabilir, öyle bir köpeğe hiç rastlamadım. Tehlikeli olmayan birkaç köpeği yazacağım, mesela süs köpeği, Bulldog, Beagle, Collie, Newfoundland, Vizsla, İrlanda Setter, Poodley, Labrador, Retriever ve Golden Retreiver. Bunlar çocuklara en uygun köpek türleridir.

(Visited 907 times, 1 visits today)