Kötü Rüyam

Rüya uykuda görülen düş, gerçekleşmesi mümkün olmayan durumdur. Biz insanlar bazen iyi bazen de korkutucu kötü rüyalar yani kabuslar görürüz. Genelde gördüğümüz kötü rüyaların uzun süre etkisinde kalırız.

Benim de herkes gibi gördüğüm iyi ve kötü rüyalar var. Birkaç yıl önce gördüğüm kötü rüyayı hala unutamıyorum.

Eski evimizdeydik. Her zamanki gibi sütümü içtim; anneme, babama ve ablama iyi geceler deyip yattım. Bir süre sonra bir şeylerin ters gittiğini fark ettim. Odamda oyun oynuyordum, evde bir sessizlik vardı. Kapıyı açtım. Her yerde kanlar vardı ve korkunç sesler geliyordu. Salona gittiğimde tuhaf yüzlü korkunç insanlar gördüm, bunlar zombiydi. Kaçmaya çalıştım ama kaçamadım, evin her yerini zombiler basmıştı. Birden yanımda ailemi gördüm, birlikte kaçmaya çalıştık ama kaçamadık. Onlarla baya mücadele ettik.

Daha sonra yanımıza birkaç adam geldi ve bize değişik silahlar verdi, bunlarla kendimizi korumamızı ve zombileri yok etmemizi söyledi. Hep birlikte zombilere saldırdık. Evdeki zombileri öldürdükten sonra dışarı çıktık, her yer zombi doluydu. Uzun süre mücadele ettikten sonra onları öldürüp kurtulmayı başardık. Tam bu sırada gözlerimi birden açtım. Ter içindeydim ve yatağımdaydım. Anladım ki bu yaşadıklarım bir rüyaymış. Ama çok korkmuştum. O kadar etkilenmiştim ki kalkıp annemlerin yanına gidemedim. Onlara seslendim, hemen annem ve babam yanıma geldi. Beni ter içinde görünce ne olduğunu sordular. Onlara gördüğüm rüyayı anlattım. Beni alıp kendi yataklarına götürdüler ve o gece birlikte yattık. Onların yanında uyumak bana güven verdi.

Ama uzun bir süre rüyanın etkisinden kurtulamadım. Ne zaman rüyalarla ilgili konuşulsa hep bu rüya aklıma geliyor. O günkü gibi korkmuyorum çünkü biliyorum ki zombi diye bir şey yok ve o yaşadıklarım gerçek değil rüya.

 

(Visited 133 times, 1 visits today)