KRAL ŞAKİR – MOR BİR FİL GÖRDÜM SANKİ

Kitabımızın en önemli kahramanları Şakir,  Remzi, Mirket, Necati, Kadriye ve Canan’dır. Şakir küçük ve akıllı bir arslan yavrusudur. Kardeşi Canan ise en akıllı olanlarıdır. Remzi, Şakir ve Canan’ın babasıdır.  Kadriye ise Şakir ve Canan’ın annesidir. Necati ise çok obur bir fildir ve Remzi’nin en iyi arkadaşıdır. Mirket ise sürekli bir şeyler icat eden çok akıllı bir bilim hayvanıdır.

Kitabımızda bir çok macera vardır. Benim size anlatacağım maceranın adı  ise Acayip Bir Gezegen.

Mirket bir akşam teleskobundan uzaya bakıyordu. Daha önce hiç kimsenin bulamadığı bir gezegen buldu ve o gezegene gitmeye karar verdi. Mirket yanına bir tane icadının olduğu bavulunu da alıp  lunaparka gitti. Oradaki aşağı yukarı çok hızlı hareket eden eğlence aracına binip kendini uzaya fırlattı ve o gezegene gitti. O gezegenin yarısı kalp, yarısı beyin şeklindeydi. Kalp kısmında kalpler yaşıyordu ve onlar çok duygusaldı. Beyin kısmında yaşayan beyinler ise çok akıllı ama duygusuzdu. Kalplerle beyinler birbirleri ile hiç anlaşamıyorlardı. Mirket beyin kısmına gitmişti. Beyinler bir yere toplanmış, bir ekrana bakıyordu. Bir beyin de ekrandaki meteoru anlatıyordu. O meteor 4 saat sonra gezegenlerine çarpacaktı.  Mirket ise bavulu ile bir yerde saklanmış onları izliyordu. Mirket beyinlerin çok zeki olduğunu anlayınca çok heyecanlandı ve kendini tutamayıp bir anda ortalığa  sıçradı ve beyinler Mirket’i bavuluyla beraber hapse attılar. Sonra Mirket bavulundaki icadını çıkardı. O icat gezegenler arası iletişime yarıyordu. O cihazla Remzi, Şakir ve Necati ile iletişim kurdu. Remzi, Şakir ve Necati Mirket’i kurtarmak için o gezegene gitmeye karar verdiler ve bunun için asker uğurlaması yapan birilerini buldular. Asker uğurlaması yapanlar onları kucaklarına alıp çok yükseğe fırlattılar ve uzaya kadar gelebildiler. Sonra kalp ve beyin gezegenini bulup Mirket’i kurtarmaya gittiler. Mirket onlara yerini bildirmek için dışarıdaki ipe kıyafetlerini asmıştı. Sonra onlar da bir nöbetçiden gizlice anahtarı alıp Mirket’i kurtardılar. O sırada sahnedeki beyin dedi ki:

  • Artık çok geç. Meteor gezegene çarpacak!

Sonra bir tane kalp sahnedeki beynin yanına geldi ve birlikte meteoru yok edebileceklerini söyledi.  Sonra birlikte kalp ve beyin birleşimi olarak meteoru parçaladılar.

Ondan sonra bir kalp oradaki beyinlere dedi ki:

  • Ben sizinle iş birliğine hep varım!

Sonra da tüm beyinler ve tüm kalpler dost oldu ve maceramız da sona erdi.

 

(Visited 501 times, 1 visits today)