Mavi Sular

Şimdiye kadar denediğim spor dallarından en çok yüzmeyi sevdim. Ben 4 yaşımdan beri kollarımı ve ayaklarımı hareket ettirerek suyun üzerinde durabiliyorum.

Ben ilk defa yüzmek için denize İncekum’da girdim. İlk defa yüzmeye çalışırken çok heyecanlandım ve korktum. Korkunca babamın kucağına atladım.

İlk başlarda yüzerken kolluklarım vardı. Önce birini çıkartarak yüzdüm, sonra diğerini de çıkarttım. Geçtiğimiz yaz yüzme kursuna gittim. Yüzme öğretmeni bizlere önce ısınma hareketleri yaptırdı, havuza girmeden önce  vücudumuzu esnetti. Sonra yüzmek için havuza girdik. Yüzme öğretmenimiz 4 çeşit yüzme stili olduğunu söyledi. Serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağlama. Bunların nasıl yapılacağını gösterdi. Ben bunlardan en çok serbest yüzmeyi seviyorum.

Ben yüzmeyi bildiğim için derin havuzda yüzebiliyorum. Yüzerken dalmayı çok seviyorum. Suyun içine daldığım zaman burnumdan baloncuklar çıkıyor. Bana göre havuzda yüzmek denizde yüzmekten daha kolay. Çünkü, deniz suyu tuzlu, burnumdan içeri tuzlu su girdiği için bunu sevmiyorum.

Yüzme sporu hem eğlenceli hem de sağlıklı olduğu için çok seviyorum. Arkadaşlarıma da her fırsatta yüzmelerini tavsiye ederim.

yüzme ile ilgili görsel sonucu

(Visited 157 times, 1 visits today)