Mucize Yıl

2020’nin son günlerinde yeni yıl için gerçekleşeceğine inandığım birçok dilek geçti içimden. Hatta istediklerimi gözümü kapatıp hayal bile ettim.
2021 sabahına uyanmışız. Salon camından dışarı baktığımda her yeri bembeyaz bir örtü kaplamış. Yeni yıl sabahı tertemiz bembeyaz başlamış. Bizimkilerin yanına gidiyorum anne, baba haydi kartopu oynayalım. Yılın ilk kardan adamını yapalım diyorum. Onlarda her yeri bembeyaz kaplı görünce çok seviniyorlar. Bahçeye çıkıp kartopu oynuyor, karların üzerinde yuvarlanıyoruz.
Sonra eve dönüyoruz babam haberleri açıyor. Haberleri sunan abi coşkuyla sonunda kurtulduk korona virüsünden hepimize hayırlı uğurlu olsun diyor. İnanamıyorum önce. Artık hastalık haberleri duymayacağız. Yakınlarımızı bu virüs ele geçiremeyecek.
Çok özlediğim arkadaşlarıma, öğretmenlerime sarılabileceğim. Artık okula eskisi gibi gideceğim. İstediğim gibi futbol oynayabileceğim. Çok sevdiğim hamburgeri yerinde yiyebileceğim. Beni taktığım ilk günden bu yana, beni hiç rahat ettiremeyen maskeleri artık takmayacağım.
Babam eskiden olduğu gibi işyerlerini açabilecek. Sadece pazar günleri bütün günü birlikte olabileceğiz ama olsun ben buna razıyım. Hayatımı çok zorlaştıran koronanın tamamen bittiğini düşünmek bile beni çok heyecanlandırdı, çok mutlu etti.
Evet yeni yıldan gerçekleşmesini istediğim çok dileğim vardı ama hiçbiri bu mikroptan kurtulmamızdan daha önemli değil.
2021’de kardeşimin artık yürümesini, benimle oyun oynamasını arkamdan abi abi diye seslenmesini çok istiyorum.
Çok zor ama annemlerin bana telefon almasını istiyorum. Onlar bunun için çok erken olduğunu söylüyorlar. Bende telefonu olan arkadaşlarımı örnek göstersem de ailem erken olduğunu söylüyorlar. Ben yine de yeni yılda bir telefonum olmasını diliyorum.

Bir an önce yazın gelmesini ve çok istediğim çocuk oteline gitmeyi orada tatil yapmayı istiyorum. O otelde eğlenmek istiyorum.

Bütün bu dileklerimin gerçek olması için geceleri yatmadan önce dua ediyorum. Bu dileklerimin olması için öncelikle ülkemizi saran bu mikrobun bir an önce bitmesi gerektiğini istiyorum.

Benim büyüklerim bir şeyi çok istersen olur, çocukların duaları da dilekleri de kabul olur diyorlar. Ben bütün kalbimle dileklerimin gerçek olacağını düşünüyorum.

(Visited 25 times, 1 visits today)