NE PARAYLA NE PARASIZ… (revision)
NE PARAYLA NE PARASIZ… (revision)

NE PARAYLA NE PARASIZ…

 

Para para para varlığı bir dert yokluğu yara diyor büyüklerimiz. Yazımı kendi düşüncelerimle anlatacağım. Bakalım büyükler ne kadar haklılar…

Sizce hayat  para  olsa mıydı yoksa para olmasa mıydı daha kolay olurdu? Parasız hayat daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Para olmasaydı her şey bedava olurdu.Böylece kimse çalışmak zorunda kalmazdı.Kimse çalışmayacağı için araba yapan fabrikalar olmayacaktı.Araba olmayacağı  için herkes her yere yürüyecekti.Spor yapmış oluyoruz.Eğer uzak bir yere gideceksek atlar ile giderdik.Para olmasa herkes kendi sebze ve meyvelerini yetiştirirdi.Kimsede para olmayacağı için herkes daha mutlu olurdu.Bazı ihtiyaçlarımızı takas yaparak giderirdik.

Günümüzde para var, herkes çalışmak zorunda.O yüzdende araba fabrikaları açılmış ve her yere araba ile gidiyoruz. Para varken herkes markete gidip alış verişini yapıyor. Mecburi para harcamak zorunda kalıyoruz.

İnsanlar parasız hayat  daha mutlu olurlardı.Ama ülkemiz gelişemezdi.İkisi arasın da bir türlü karar veremedim.Paralı hayatta parasız hayatta nedense olmuyor.Belkide yeni bir çözüm gerekiyordur. Kim bilir belki içimizden birisi buna çözüm bulur. Önemli olan insanların mutlu olması. Ya para ile ya da parasız.Benim için hiç fark etmez.

Paranın ne önemi var önemli olan insanlık…

(Visited 100 times, 1 visits today)