Gittim-Gördüm-Yedim: Nusr-et Steakhouse

Merhaba arkadaşlar yeni bir yazımla daha karşınızdayım. Bugün hepinizin de bildiği gibi son günlerde çok konuşulan fiyatları açısından eleştiri konusu olan Nusr-et Steakhouse lokantasını yazıyorum. Nusr-et Steakhouse 2010 yılında kapılarını açtı ve açıldığı ilk günden itibaren hızlı bir restoran sektörü haline geldi ve hala zengin gıdaları, sıcak atmosferi ve lezzetli etleri için herkesin gitmek isteyeceği bir yer. Nusr-et Steakhouse kendine özgü burgerleri ve etleri ile meşhur bir yer. Nusr-et Steakhouse Dubai’deki açtığı lüks restoranla et severlerin gönlüne taht kurmuştur. Türkiye’ye gelecek olur isek Türkiye’de 6 tane restoranı bulunmaktadır. Bunların 3 tanesi İstanbul, 1 tanesi Ankara, 1 tanesi Bodrum ve 1 tanesi de Marmaris’te bulunmaktadır. Dünyaya gelecek olursak ise 1 tanesi Dubai’de bulunmaktadır. Nusr-et Steakhouse’un sahibi Nusret Gökçe’dir. Nusret Gökçe haber spikerlerine kendini şöyle tanıtmıştır: ‘1983’te Erzurum’da doğdum. Bir maden işçisinin 5 çocuğundan biriyim. Daha 2 yaşındayken Erzurum’dan Darıca’ya taşındık ailece. İşi sebebiyle ancak 4-5 haftada bir gün görebildim babamı. Sadece en küçük kardeşim lise mezunu, onun dışında hiçbirimiz okuyamadık maddi sebeplerden dolayı. Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nu altınca sınıfta terk etmek zorunda kaldım.’ Nusret Gökçe Bostancı Kasaplar Çarşısı’nda kasap çırağı olarak başlamıştır.

Nusret Gökçe Türkiye’ye gelince ne yaptın sorusuna ise şu cevabı vermiştir: Maaşlı işime devam ettim. Çalıştığım kurumda tüm öğrendiklerimi sergilemeye başladım. Lokum’u ilk ben yaptım. Ceviz’i, Kafes’i ilk bende yedi insanlar. Gittim geldim, sanki etin kimyası değişti. 2010’da Amerika’ydı hedefim. Vize başvurusunda bulundum ama hesabımda para yok, üstüme kayıtlı evim, mülküm yok, evli değilim. 4 kez reddedildim. Arjantin sonrası birkaç kez gazete ve dergide çıkmıştım. Görevliye onları okuttum, 3 aylık vize verdi. ABD’de yaptığım menü New York Times’da yayınlandı. New York’un en önde gelen dört restoranında para almadan, kaçak çalıştım.

Nusr-et Steakhouse’un fiyatlarına gelecek olursak ise iki kişi ortalama 400 lira. Menü bakımından zengin olan Nusr-et Steakhouse’un menüsü şöyledir.nusret menü ile ilgili görsel sonucu

Evet gördüğünüz gibi menü çok abartı pahalı bir menü değil ama yine de her zaman gidilebilecek bir restoran değil. Nusr-Et Steakhouse restorana giren herkesi sıcak bir şekilde karşılıyor. Profesyonel aşçıları size çok lezzetli yemekler sunuyor. Herkesin bildiği gibi Nusret ete baharatını garip bir şekilde döküyor ve bu Nusret’i popüler yaptı. Nusr-Et Steakhouse içinin dizaynı bakımından müşterilerin keyifli bir şekilde yemek yemelerini sağlıyor ve bu müşterileri mutlu yapıyor. Nusret bu lezzetleri yemekleri hassasiyetle hazırlıyor ve etleri bu kadar lezzetli olmasının diğer bir nedeni de pişirme taktiği.

nusret menü ile ilgili görsel sonucu

Sonuç olarak bana soracak olursanız ise Nusr-Et Steakhouse herkesin mutlaka gidebilme şansı var ise gitmesi gereken bir yer. Fiyatları konusunda biraz pahalı ama fiyatlarının hakkını veren bir yer. Hayatınızda yediğiniz en güzel hamburgerleri, etleri burada yiyebilirsiniz. Ama eğer gidecekseniz suları 8 lira. Etleri muazzam şekilde lezzetli ve güzel dizaynlı sıcak bir restoran. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere eğer Nusr-Et Steakhouse’a gidecek olursanız bu yazıyı okumadan gitmeyin derim. Eğer gidecek olursanız da şimdiden afiyet olsun.

(Visited 27.332 times, 1 visits today)