Nusr-Et’e Böyle Cevap Verilir: Trilye!

Öncelikle tatil dönüşü blog yazmanın bana verdiği heyecanla başlamak istiyorum. Sanırım bu heyecanı ‘’Erol Evgin-İşte Öyle Bir Şey’’ şarkısında geçen duygu ile anlatabilirim. Link yazımın en altında. Sonuna kadar dinleyin…

Onlar Nusr-et’e giderse ben de Trilye’ de balık yerim! Nusr-et’ in balık versiyonu olan Trilye de ben ne yedim, siz ne yiyebilirsiniz. Böbreğinizi kasa da bırakmak istemiyorsunuz ve iyi bir balık mı yemek istiyorsunuz? Hepsi bu yazıda!

     Kuleli Caddesi’ nde olan bu şık restoran da kişi başına ortalama 150-275 ₺ ödeyebilirsiniz. Çalışma Saatleri 12.00-02.00 olan bu lüks restoran da balık kokoreçten (Bildiğimiz kokoreç gibi bağırsaktan değil küp küp doğranmış balıktan yapılmakta) kızarmış kalamara (Hep yediğimiz halka kalamar değil, kalamarı bütün halde ızgara da kızartıyorlar [Benim favorim]) kadar istediğiniz her deniz mamulünü bulabilirsiniz.

Menüde hiçbir şekilde fiyat yazmamakta. Ve babam da bana hiçbir şekilde ödediğimiz hesabı söylemiyor. O yüzden size tam bir rakam verememekle birlikte fiyatlarının biraz ”uçuk” olduğunu söylemeliyim.

 

Benim Yediklerim:

Ana yemek :

 

-Mezgit Fileto (Kılçıkları ayıklanmış ve yanında patates ile birlikte servis edilmekte)

 

 

 

 

Ara Sıcaklar:

 

-Karides Tava

 

 

-Kalamar Tava

 

 

 

-Kalamar Izgara

 

İsli Ahtapot Izgara 

 

       

 

Tatlılar:

-Çikolatalı sufle

 

 

 

  • Benim ne yazık ki tadına bakamadıklarım ama kesinlikle tavsiye ettiklerim.

 

Ahtapot Izgara

 

 

-Balık Kokoreç

 

 

 

Son olarak; Babam, beraber yemek yediğimiz arkadaşı ve ben çok koyu Fenerbahçe taraftarıyız. Akşam 7′ de buluşmak üzere anlaştık. Babamın arkadaşı 19.07’ye rezervasyon yaptırmış. Afiyet olsun…

“Erol Evgin-İşte Öyle Bir Şey”  Link: https://www.youtube.com/watch?v=rtltAN7QlV

 

(Visited 372 times, 1 visits today)