O Bir Şampiyon: Çağan Atakan Arslan

27 Ağustos 1989 yılında Sivas’ta doğdu. Çağan Atakan Arslan spor hayatına basketbol ile başlamıştır. 16 yaşında iken vücut geliştirmeye başlayan Atakan Arslan, 17 yaşına geldiğinde dövüş sporları ile tanışmıştır. Bu spor dalına devam ederek, bu alanda birçok başarı elde etmiştir. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’na parkur rekoru kırarak birincilikle girmiştir. Eğitimine halen devam etmektedir. Atakan Arslan 2008 yılından itibaren Kickbocks ve Muay Thai Milli takımlarında ülkemizi uluslararası arenada temsil etmektedir ve aynı zamanda profesyonel müsabakalara girmektedir. 2011 yılında Özbekistan’da düzenlenen müsabakada rakibini nakavt ederek IFMA Muay Thai Dünya Şampiyonu unvanını alarak ülkesine büyük erkeklerde ilk altın madalyayı getirmiştir. TPW adı altında profesyonel güreşte performans sergileyen Atakan Arslan kendinden ‘Soldier’ olarak söz ettirmiştir. Kickbocks kariyerinin en büyük olaylarından biri ise “Glory World Series” ile olan anlaşmasıdır. 2014 yılında deput yapan Atakan Arslan ilk maçını Glory 15 istanbul’da  Brezilyalı sporcu Jonatan Olveria ile olmuştur.

 

Bu arada Atakan Arslan spor kariyerinin yanı sıra birçok dizi ve filmde oynamıştır, modellik yapmıştır. “Survivor 2016” yarışmasına katılmıştır ve yarışmadaki performansının sonucu olarak Survivor 2016 şampiyonu olmuştur.

çağan atakan arslan survivor ile ilgili görsel sonucu

Çağan Atakan Arslan toplam 116 maça çıkmış bunların 58 tanesinin 50’sini nakavt ile kazanmanın yanı sıra 8 tane maçı ise kaybetmiştir. Birçok sayıda ödülü olan bu sporcumuz geçtiğimiz günlerde nişanlanmıştır. Atakan Arslan’ın fiziksel özelliklerinden bahsedersek; kendisi 1.88 m boyunda ve 83 kg’dır. Saç ve göz rengi siyahtır.

Kişisel olarak kendisinin azimli duruşu ve kararlılığı dikkatimi oldukça çekti. Asla pes etmeden yolun sonuna kadar geldiği için kendisini tebrik ediyorum. Bunu başaramayan birçok insan var ama o bu tuzağa düşmedi. Bu yoğun çalışmalarının sonucunda hem ailesini hem de ülkemizi gururlandırdı. Kendisi hala bu yoğun çalışmalarına devam ediyor.

Kendisinin bir tane köpeği var ve ona çok önem veriyor. Hatta iki vazgeçilmezi olan köpeği ve sporu birleştirerek kendisine bir dövme yaptırdı. Ve bu dövmesini sol göğsünün üzerinde taşıyor.

Bu yazımda size ülkemizi gururlandıran bir sporcuyu ve onun azmini anlatmak istedim.

(Visited 214 times, 1 visits today)