Pandemide Hayat

Merhaba!

Bildiğiniz üzere geçen yıl çok tehlikeli ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine sebep olan bir virüs ortaya çıktı. Sonunda geçen yılı atlattık, sıra bu yılda. Bugün size kendimde geçen yıldan bu yana neler değiştiğini ve kendimde neler keşfettiğimi anlatacağım.

Bende değişen, daha doğrusu gelişen bir konu var; RESİM! Resim çizme konusunda şu anda geçen yıldan çok daha iyiyim. Kendimde keşfettiğim bir konu ise tanıdıklarıma, arkadaşlarıma vb. kişilere ne kadar ihtiyacım olduğu. Bu sene geçen yıldan bu yana daha fazla vaka var. Bu çok üzücü bir durum. Keşke insanlar biraz daha dikkatli olsa…

Kendimde keşfettiğim bir şey daha var o ise okulu ne kadar sevdiğim. Evet, online eğitim beni çok daralttı ve sıktı. Bu yüzden pandemi sürecinin çabucak bitmesini ve hepimizin eskisi gibi okula gitmesini çok istiyorum. Geçen yıldan ayrı olarak bir de galiba virüs mutasyona uğradı ve daha da güçlendi. Bu beni çok üzdü. Hastaneler artık doldu, taşıyor! Hastane çok tehlikeli bir yer haline geldi. Kimbilir orası nasıl virüs kaynıyordur. Sağlık çalışanlarının işi iyice zorlaştı maalesef. İnsanlar geçen yıldan daha dikkatsiz, hatta yurt dışında tatile gidenler bile var! Umarım bu virüs yakın sürede geçer… Virüs başlayınca insanların çoğu okulun ne kadar değerli bir yer olduğunu anladılar. Geçen yıldan bu yana değişen bir özellik ise; insanlar artık eskisine göre daha çok çalışıyorlar ve çok yoruluyorlar. Tabi işsizlik çoğaldı.
Sıra bende değişen şeylerde. İlk olarak pandemi yüzünden Tekirdağ’daki ailemi hiç görememeye başladım. Sadece onlinedan görüşebiliyoruz. İkinci  şey ise dersler yüzünden ailemle çok az vakit geçirebiliyoruz. Bu beni çok ama çok üzüyor. Keşke dersler sabah dokuzda değil de 10:00-10:30 gibi başlasa. Teneffüsler çok kısa olduğundan ihtiyaçlarımı gideremiyorum. Bende değişen bir diğer şey ise daha fazla film izlemeye başladım.Şimdilik bu kadar. Bir sonraki blog yazımda görüşmek üzere!

#Evdekaldünya!

(Visited 15 times, 1 visits today)