Safir Mavi

Aşk tüm zamanların içinden geçer serisinin ikinci kitabı. Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere “Safir Mavi” adlı kitabı tanıtacağım. Geçen bloğumda ise bu serinin birinci kitabını yani “Yakut Kırmızı” yı tanıtmıştım şimdi sıra ikinci kitabında.

Öncelikle size kitabın arkasından kısa bir alıntı vereceğim daha sonra ise kitap içindeki alıntılardan devam edecek ve bu kitapta neler olacağı hakkında bilgi vereceğim.

“Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi? Acemi bir aşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir! En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur. Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menü et dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır.(Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!) Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır! Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek de mümkün görünmemektedir…”

Aslında kitabın kaba taslak konusu zaman yolculuğu fakat acemi aşıkların kolay bir şekilde zaman yolculuğu yapması mümkün değildir çünkü sırlar yavaş yavaş ortaya çıkmakta ve bu gerçeklerle beraber fazla can yakmaktadır.

ALINTILAR:

“Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz.”

“Bir dakika çeneni kapa, olur mu? Burada sana ilan-ı aşk etmek için tüm cesaretimi toplamaya çalışıyorum. Bu konuda hiç deneme yapmadım.”

“Efendim?”

“Sana aşık oldum,” dedi ciddi bir sesle. “Gwendolyn.”

“Bir annen mi var?” Ağzımdan çıkar çıkmaz ne budalaca bir soru olduğunu fark ettim. Tanrım!

Gideon bir kaşını kaldırdı.

“Ne sandın?” diye sordu alay ederek. “Falk amca ve Bay George tarafından üretilmiş bir android olduğumu mu?”

Bence daha önce okuduklarımdan çok farklı ve konu alarak geniş bir kavram. Ben çok beğendim ve okumanızı öneririm çünkü dil olarak da inanılmaz bir şekilde anlatılmış ve sürükleyici. Bir sonraki bloğumda ise bu serinin üçüncüsünü size tanıtacağım sevgilerle…

 

(Visited 176 times, 1 visits today)