Sağlıklı Yaşam İçin Spor

saglik-icin-sporun-onemiSpor sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Birçok spor vardır örneğin tenis, jimnastik, voleybol, basketbol  ya da satranç… Okullarımızda da sporla ilgili derslerimiz vardır. Bunlar beden eğitimi  ve  kulüp dersleridir.

Spor bizi zorlasa ve biraz canımızı acıtsa bile çok yararlı bir şey olduğunu bilip devam etmeli kesinlikle vazgeçmemeliyiz. Mesela ben, jimnastiğe başladığım ilk zamanlarda hareketleri yapmakta zorlanıyordum ve canım çok yanıyordu. Ancak benim için yararlı olduğunu bildiğim için vazgeçmedim ve biliyor musunuz artık canım hiç acımıyor 🙂

saglikli-yasam

Spor çocukların kas, kemik ve zeka gelişimine yardımcı olur. Ayrıca sporu sevmem, yapamam, zamanım yok deseniz bile gün boyu farkında olmadan 15 dakika olsa bile spor yaparsınız. Bir yaz günü beş dakika yüzdünüz, bir bahar akşamı biraz yürüdünüz ya da teneffüs bitti sınıfa koşuyorsunuz, bu minik şeyler bile spordur.

Eğer şimdiye kadar herhangi bir sporla ilgilenmediyseniz hemen başlamalısınız.  Lütfen ne olursa olsun hayatınızda mutlaka spora yer ayırın.

sporun-faydalari

Şunu unutmayın ki spor zihnimiz için de çok önemlidir.

Eeee ne demişler;

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.”

(Visited 289 times, 1 visits today)