Şans Bizi Bulunca

Merhaba, nasılsınız? Yazıma başlamadan önce sizlere kısa bir bilgi vermek istiyorum. Bu kitabın içinde bazı argo kelimeler bulunmaktadır, okurken bunu dikkate almanızı isteyeceğim. Öncelikle bu kitap kapağında gördüğünüz gibi, olay üç kızın başından geçmektedir. İnci, Cemre ve Başak. Bu kişiler çok yakın arkadaşlar. Birbirlerine çok yardımcı olurlar ve hepsi aynı evde yaşamaktadır. Birbirleriyle geçinen bu arkadaşları yakında çok iyi tanıyacaksınız. Size biraz da karakterlerin özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

İnci,bu üç kız arasında en zeki olanı. Genellikle olaylara onun düşünceleri ile bakılır. Cesur, iyi kalpli ama bir o kadar da şımarık bir kızdır ki bence eğer bu kitabı okursanız beni daha iyi anlayacaksınız. Cemre, çok duygusal, tatlı ve bir o kadar da saf bir kız. Aslında açık konuşmak gerekirse hiç mantıklı düşünen bir kız değildir, hatta hiç düşünmez denebilir. Onun için önemli olan şey her sabah balıklarını dolaştırmaktır. Evet yanlış duymadınız. O her sabah dışarıda balıklarını gezdiren bir kız. Bu yönden de nasıl bir kız olduğunu anlamışsınızdır. Başak’ın çok da zeki bir kız olduğu söylenmez fakat bazen nasıl bir kız olduğuna kendisi bile anlam vermez. Evet bu üç kız çok farklı karakterlere sahip fakat önemli olan iyi anlaşabilmek. Kitabın adından da anladığınız gibi ‘ŞANS BİZİ BULUNCA’. Aslında bu kızlar çok şanssız kişiler. Şans onlara hiç gülmemiş. Ellerine geçen en büyük şansın birkaç gün önce kazanmış oldukları piyango bileti olduğundan habersizdirler. Bu şansı piyango biletini kaybettikleri zaman öğrenmeleri onlar için daha büyük bir acı fakat aslında ellerine geçen en büyük şansın birbirlerini sevmek ve değer vermek olduğundan haberdar değiller.  Sevgi öyle bir şeydir ki sevenleri birbirine bağlar. Birinin sizi sevdiğini bilmek çok iyi . Her neyse biz geri dönelim. Bu kaybolan piyango biletinin peşine düşerler fakat başlarına gelecek olaylardan hala habersizler. Bu olay onlara aslında hiç elde edemeyecekleri bir şeyi verir. Arkadaşlık.Tüm bunlardan bahsettik fakat kitabın yazarından bahsetmedik. Aslında yazar hakkında çok bir bilgi yok ama fotoğrafı var.

merve yıldız wattpad ile ilgili görsel sonucu

Belki size bu bilgi çok da Merve Yıldız’ı tanıtmadı fakat kendisi hakkında çok fazla bir bilgi olmadığı için sadece fotoğraf koymayı tercih etmiştir. Ben bu kitabı okudum ve bitirdim. Gerçekten de inanılmaz bir kitap. Hepinizin okumasını öneririm.

(Visited 497 times, 1 visits today)